۳۷ نفر زندانی آزاد شده خراسان جنوبی با وام خود اشتغالی موفق به ایجاد شغل شدند

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی مدیر کل زندانهای استان گفت: ۶۴ نفر از زندانیان خراسان جنوبی پس از آزادی برای دریافت وام خود اشتغالی توسط مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج به بانک های عامل معرفی شدند .

هاشمی افزود: این افراد برای دریافت مبلغ ۱میلیارد و ۶۱ میلیون تومان وام خود اشتغالی به بانک های عامل معرفی شدند که در نهایت ۳۷ نفر موفق به اخذ تسهیلات به مبلغ ۶۵۰میلیون تومان شدند .

مدیر کل زندانهای استان گفت :از این تعداد ۲ نفر زن و ۳۵ نفر مرد بودند که مشاغلی مثل دامداری ، آرایشگری تعمیر گاه خودرو،تعویض روغن ، خشکبار فروشی ، کابینت سازی ، قالی بافی ، بستنی فروشی ،عطاری ایجاد کردند .  

 وی با اشاره به اینکه سازمان زندانها از زندانی و خانواده‌های آنان حمایت میکند اظهارکرد: اجرای برنامه های پیشگیری از وقوع مجدد جرم و بازگشت سعادتمندانه زندانیان به آغوش خانواده وجامعه از مهمترین برنامه های مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج است ،لذا در همين راستا كمك‌هاي حمايتي شامل؛ كمكهاي مالي برای امرار و معاش، توزیع سبد کالا، کمک‌های نقدی، هزينه درمان و مسكن از طريق معرفي به كميته امداد امام خميني (ره)و بهزيستي برای خانواده زندانیان در نظر گرفته شده است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*