۱۴۰۵ سبد غذایی بین خانواده زندانیان خراسان جنوبی توزیع شد

بیرجند – ایرنا – مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: یکهزار و ۴۰۵ سبد غذایی به ارزش یک میلیارد و ۶۴۵ میلیون ریال بین خانواده زندانیان استان توزیع شد.

علی هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خانواده زندانیان نیازمند حمایت های مادی و معنوی هستند چراکه با زندانی شدن سرپرست خانواده بیشترین آسیب متوجه خانواده زندانیان می شود.
وی بیان کرد: فرزندان زندانیان با استعداد های بسیار درخشان در معرض بسیاری از آسیب های اجتماعی قرار دارند که اگر حمایت نشوند گرفتار آسیب خواهند شد.
مدیرکل زندان های استان با تاکید بر اینکه همه دستگاههای دولتی مسئول باید در این راه گام بردارند عنوان کرد: در حال حاضر افراد خیر و نیک اندیش این بار را تحمل می کنند.
وی افزود: امسال سه هزار و ۱۴۲ مورد کمک های نقدی و غیر نقدی به ارزش یک میلیارد و ۷۹۵ میلیون ریال نیز بین خانواده زندانیان استان توزیع شده است.
هاشمی ادامه داد: در راستای ارتقای سطح سلامت خانواده زندانیان استان نیز یکهزار و ۲۴۶ مورد کمک های بهداشتی و فرهنگی به ارزش ۸۷۶ میلیون ریال پرداخت شده است.
وی یادآور شد: در راستای برنامه های آموزشی تعداد ۲۱ دوره کلاس آموزشی شامل کاهش آسیب های اجتماعی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، سلامت زندگی و بهداشت، مهارت های زندگی و سایر برگزار شده است که ۴۶۲ نفر در این دوره ها شرکت کردند.
مدیرکل زندان های خراسان جنوبی گفت: ۳۵۱ میلیارد ریال برای پیشگیری های اولیه اعتیاد ویژه خانواده های زندانیان برای ۳۵۱ نفر ساعت آموزش در نظر گرفته شده است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*