۱۱۴ زندانی جرایم غیر عمد خراسان جنوبی منتظر کمک های مردمی

جلسه هیات امنای ستاد دیه استان با حضور دکتر علی شمس مشاور رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی و بازرس ویژه ستاد دیه کشور برگزار شد.

علی هاشمی مدیر کل زندان های استان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته گفت :بدهکاران مالی بزهکار نیستند بلکه بدهکارانی هستند که نیازمند کمک های مردمی هستند و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا جشن گلریزان به صورت مجازی برگزار شد و بیش از ۳۰ برنامه تلویزیونی و ۳۰ برنامه رادیویی تولید و از شبکه «خاوران »صدا و سیمای استان و شبکه کشوری «شما »روی آنتن رفت .

وی افزود : بیش از ۱۰ برنامه زنده تلویزیونی نیز همزمان با ماه مهربانی ها ماه مبارک رمضان از شبکه خاروان پخش گردید وویژه برنامه جشن گلریزان نیز همزمان هم از شبکه خاوران و هم از شبکه کشوری شما پخش شد.

حسین پور مدیر نمایندگی ستاد دیه استان گفت: بر اساس شیوه نامه ستاد دیه کشور هم اکنون ۱۱۴ ندانی جرایم غیر عمد با بدهی حدود ۲۶ میلیارد تومان منتظر کمک های مردمی برای آزادی از زندان هستند .

وی افزود : از ابتدای سال جاری با کمک های مردمی موفق شدیم ۲۶ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان را که حدود ۵میلیارد تومان بدهکار بودند را آزاد کنیم تا به آغوش گرم خانواده برگردند .

مدیر نمایندگی ستاد دیه یکی از عمده مشکلات برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد را تامین وثیقه لازم برای دریافت وام توسط زندانیان معرفی شده ستاد دیه به بانک های عامل عنوان کرد و گفت : اکثر زندانیان معرفی شده توانایی تودیع وثیقه لازم برای دریافت وام را ندارند .

حسین پور بیان داشت :از مهمترین منابع ما برای آزادی زندانیان گذشت شکات پرونده هاست که از ابتدای سال جاری شکات پرونده ها حدود ۳ میلیارد تومان از طلب خود را گذشت کردند .

گفتنی است در این جلسه برنامه اول پنجساله ستاد دیه مورد بررسی قرار گرفت و برنامه پنجساله دوم ستاد دیه نیز برای اعضا تبیین شد.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content