یک میلیارد ریال کمک استاندار خراسان جنوبی به ستاد دیه استان

جلسه شورای اداری زندان های استان برگزار شد .

علی هاشمی مدیر کل زندان های خراسان جنوبی در این جلسه گفت :اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی ، اشتغال و حرفه آموزی نقش بسیار مهمی در تامین امنیت پایدار در زندان دارد.

وی افزود:تبدیل کردن زندان به آموزشگاه نیکی ها هدفی است که با تعامل ،همدلی و کار فرهنگی عمیق امکان پذیر است .

عضو شورای قضائی استان با اشاره به اینکه فرهنگ سازی بین زندانیان برای استفاده حداکثری از امکانات و برنامه های اصلاحی و تربیتی این برنامه ها را منتج به نتیجه میکند گفت :همه کارکنان و خصوصا روحانیون و مددکاران اجتماعی محور این فرهنگ سازی هستند تا انشالله شاهد باز اجتماعی شدن زندانیان باشیم .

مدیر کل زندان های استان گفت : کاهش هدفمند جمعیت کیفری اولین اولویت از اولویت های دهگانه سازمان زندان هاست و با استفاده از بخشنامه جدید قوه قضائیه بیش از هزار ۴۰۰ نفر از زندانیان به مرخصی اعزام شدند.

هاشمی بیان داشت : استفاده از ابزار های الکترونیکی برای مراقبت از زندانیان نقش بسیار مهمی در کاهش هدفمند جمعیت کیفری دارد و هم اکنون ۸ نفر از زندانیان استان با استفاده از این ابزار ها مراقبت می شوند و ۱۵ دستگاه دیگر نیز آماده استفاده است که مددکاران می بایست زمینه استفاده از این ابزار ها را با هماهنگی قضات دستگاه قضائی فراهم کنند .

وی با اشاره به اینکه استفاده از این ابزار ها برای زندانیان تسهیل شده است گفت : قبلا زندانیان برای استفاده از این ابزار ها ماهیانه مبلغ ۳۰۰هزار تومان پرداخت میکردند اما این مبلغ به ۹۰ هزار تومان کاهش یافته است.

مدیر کل زندان های استان به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اشاره کرد و افزود:امسال برنامه های بسیار خوبی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد با همکاری صدا و سیما اجرایی شد و بیش از ۳۰ برنامه تلویزیونی و ۳۰ برنامه رادیویی برای فرهنگ سازی کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد روی آنتن تلویزیون رفت.

هاشمی گفت :استاندار خراسان جنوبی نیز به پویش مردمی کمک به زندانیان جرایم غیر عمد پیوست و مبلغ یک میلیارد ریال به این امر خداپسندانه اختصاص داد.

وی به دادرسی اکترونیکی اشاره کرد و افزود : در دو ماه اخیر بیش از ۵۰۰ مورد دادرسی الکترونیکی در زندان های استان برگزار شده است و خراسان جنوبی استان برتردر زمینه استفاده از دادرسی الکترونیکی است.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content