کلاس پرورش آلوئه ورا در کانون اصلاح و تربیت بیرجند

به گزارش  روابط عمومی کانون اصلاح و تربیت بیرجند کلاس آموزشی، کاشت و پرورش گیاه آلوئه ورا در کانون  اصلاح و تربیت  بیرجند برگزار گردید.

محمدعلی ضیائی فرد رئیس کانون اصلاح و تربیت بیرجند در گفتگو با روابط عمومی کانون اظهار کرد: در راستای اجرای دستورالعمل های سازمانی و ضرورت توسعه و تنوع در برنامه های حرفه آموزی و اشتغال ، کلاس آموزشی کاشت و پرورش گیاه آلوئه ورا در کانون برگزار گردید.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این کلاس با مشخصات گیاه آلوئه ورا، تاریخچه، نحوه و زمان کشت، بستر مناسب کشت و  آماده سازی آن، نحوه نگهداری و برداشت، صرفه اقتصادی، شرایط خرید تضمینی ونیز نحوه عقد قرارداد جهت دریافت تسهیلات  کشت آلوئه ورا آشنا شدند.

ضیائی فرد همچنین افزود: با توجه به خرید تضمینی این گیاه توسط بعضی از شرکت ها و درآمد مطمئن برای بهره برداران و نیاز کم این گیاه به آبیاری، این دوره آموزشی به پیشنهاد معاونت ترویج جهادکشاورزی شهرستان بیرجند برگزار گردید.

گفتنی است این دوره با شرکت ۳۸ نفر از زندانیان،پرسنل کادر و وظیفه کانون و با همکاری معاونت ترویج جهادکشاورزی شهرستان بیرجند برگزار گردید که در پایان برای کلیه شرکت کنندگان از جانب جهاد کشاورزی استان گواهینامه صادر خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*