کارگاه یک روزه آموزش ارتقاء بهداشت روانی و تکنیکهای کاهش استرس پرسنل یگان حفاظت

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی بیرجند  ، در راستای بخشنامه های سازمانی و به همت فرماندهی یگان حفاظت زندان  و با همکاری عباسی معاون اداری و مالی زندانهای استان کارگاه  آموزشی  ارتقاء بهداشت روانی و کاهش استرس در محیط کار برای پرسنل یگان(کادر و سربازان وظیفه) و مراقبین این زندان برگزار شد. و مباحثی چون تعریف استرس و راههای کاهش استرس در محیط کار مطرح شد.

عباسی در این خصوص افزود استرس شغلی، نوعی اختلال مزمن روانی است که در اثر شرایط سخت کاری به وجود می آید و روی عملکرد فردی و سلامت جسمی و ذهنی افراد تاثیر می گذارد گفت: توجه به تامین بهداشت روانی کارکنان یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر بهره وری بهینه از منابع انسانی است و توجه به محیط شغلی زندان  و شرایط کار کارکنان موجب بالا بردن کیفیت کار، حفظ سلامت و بهداشت پرسنل  و بهره جویی بیشتر و بهتر از طول مدت سنوات کاری می شود.

علی پور مدیر زندان مرکزی بیرجند  در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی گفت: استرس شغلی، دلایل و اثرات آن در عملکرد کارکنان یگان و مراقبین و راهکارها و تکنیکهای  عملی کاهش استرس در محیط کار از محورهای این کارگاه آموزشی است . ایشان هدف از برگزاری این کلاس آموزشی را افزایش آگاهی مخاطبان در مدیریت استرس اعلام کرد و بیان داشت: شرکت کنندگان با حضور در این کارگاه با مهارت هایی از جمله آگاهی دقیق از واکنش بدن به استرس، داشتن اطلاعات درست درباره عوامل جسمی، ذهنی، هیجانی و معنوی در ارتباط با استرس، استفاده از انواع روش‌های مقابله ای مناسب برای ازمیان برداشتن استرس و موضوعاتی از این قبیل آشنا شدند

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content