کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در زندان فردوس

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان فردوس ، اولین کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در سالجاری در زندان فردوس برگزار شد .

علیرضا دهقانی رئیس اداره زندان شهرستان فردوس با اشاره به این که از نگاه مقام معظم رهبری ، پدافند غیرعامل موجب مصونیت بدن انسان است و ما را از درون مصون می سازد ، برگزاری اولین کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در زندان این شهرستان را گامی در جهت آمادگی بیش از پیش در جهت مقابله با حوادث احتمالی برشمرد و افزود : در این کارگاه آموزشی که با شرکت کارکنان ، سربازان وظیفه و نیروهای یگان حفاظت زندان برگزار شد ، دیدگاههای مقام معظم رهبری در مورد پدافند غیرعامل تشریح شد .

ستوانیکم جواد شفیعی فرمانده یگان حفاظت زندان شهرستان فردوس هم در این کارگاه افزود : پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به بکارگیری جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد .

سروان محمود تجلی جانشین گردان امام حسین (ع) شهرستان فردوس هم که در این کارگاه به عنوان مربی سخن می گفت افزود : پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است. اقدامات پدافند غیرعامل شامل پوشش، پراکندگی، تفرقه و جابجایی، فریب، مکان یابی، اعلام خبر، قابلیت بقا، استحکامات، استتار، اختفاء، ماکت فریبنده و سازه‌های امن می‌باشد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*