کارگاه آموزشی « احسان و نیکوکاری از منظر اسلام » در زندان فردوس

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان فردوس ، صبح امروز دوشنبه چهاردهم اسفندماه و در آستانه روز احسان و نیکوکاری ، کارگاه آموزشی « احسان و نیکوکاری از منظر اسلام » در نمارخانه بند مردان برگزار شد .

حجت الاسلام محمد دهقان مسئول فرهنگی زندان شهرستان فردوس در این کارگاه آموزشی گفت : احسان از ارزش‌های اسلامی و دارای مصادیق فراوان است، ولی مهمترین مصداق آن در ارتباط با “انسان و دیگران” یا احسان اجتماعی است.

وی افزود :اسلام برای این همه تأکید بر احسان و نیکوکاری دلایلی دارد که از مهمترین آنها می توان به کمک به از بین بردن عوامل نابودی جامعه ، ایجاد زمینه‌های حیات و زندگی در جامعه و کمک به اعتلای شخصیت انسان از آن جمله است .

وی ادامه داد : احسان یعنی بخشش و دادن نعمت به دیگران، و این احسان شامل تمامی نیکیها و خوبی هاست. قرآن می‌فرماید (ان احسنتم احسنتم لانفسکم) یعنی اگر نیکی کنید این احسان به سود خودتان است پس این احسان به دیگران در مرحله اول فایده‌اش به خود انسان بر می‌گردد با احسان انسان خودش آرامش را درک می‌کند و اینکه نیکوکاران (محسنین) در جامعه دارای جایگاه و ارزش خاصی می‌باشند و همگان به آنها به دیده‌ی احترام نگاه می‌کنند و از ارزش اجتماعی خاصی برخوردار می‌باشند و خداوند مردم را به نیکوکاری دعوت می‌کند تا به این وسیله گناهان آنان آمرزیده شود.
مسئول فرهنگی زندان شهرستان فردوس در پایان این کارگاه آموزشی فرارسیدن روز احسان و نیکوکاری را یادآور شد و از این مهم به عنوان یکی از آموزه های اسلامی یاد کرد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*