کارگاه آموزشی آشنایی با شخصیت حضرت زینب (س) در زندان فردوس

به گزارش روابط عمومی زندان شهرستان فردوس ، در آستانه پنجم جمادی الاول میلاد فرخنده حضرت زینب (س) ، کارگاه آموزشی « آشنایی با شخصیت حضرت زینب (س) » با حضور زندانیان زندان این شهرستان برگزار شد .

علیرضا دهقانی رئیس زندان این شهرستان در حاشیه برگزاری کارگاه فوق افزود :در این کارگاه آموزشی حجت الاسلام محمد دهقان مسئول فرهنگی زندان شهرستان فردوس با اشاره به برخی از فضائل حضرت زینب (س) به شجاعت و قهرمانی حضرت زینب پرداخت و افزود : از ویژگی های عظیم بانوی کربلا، «شجاعت» است، بدون شک، اگر ذرّه ای ترس از حکومت استبدادی یزید در وجود زینب راه می یافت، در این صورت، نهضت کربلا چنین پیروزی به ارمغان نمی آورد.

این گزارش در ادامه حاکی است ؛ مسئول فرهنگی زندان فردوس در ادامه گفت : حضرت زینب(س) در این ویژگی، یکه تاز میدان بود. خطبه های آتشین و افشاگرانه ایشان بر ضد دستگاه امویان و گفتار کوبنده اش در فرصت ها برای دفاع از نهضت حسینی، و صلابت بی نظیر ایشان در کوفه و شام، همه بیانگر قهرمانی و شجاعت ایشان است. «زینب به عنوان شیرزن کربلا و خطیب قهرمان پیامرسان خون شهیدان، در پیشانی اسلام تابید» و جهاد و دفاع ایشان از اسلام و دیانت به ابدیت پیوست.

حجت الاسلام دهقان خطاب به زندانیان گفت : اوج هنر حضرت زینب را باید در قیام عاشورا و حوادث پس از آن مشاهده کرد . حضرت زینب(س) در قیام عاشورا شجاعتی شایان از خود به نمایش گذاشت. ایشان بارها جان امام سجّاد(ع)را از مرگ نجات داد، از جمله در مجلس ابن زیاد، پس از احتجاج حضرت سجّاد(ع) با ابن زیاد، امر به شهادت او داد. حضرت زینب(س) دست در گردن فرزند برادر انداخت و فرمود: «تا زنده ام، نخواهم گذاشت او را بکشید.» و هرگز به ابن زیاد و یزید بن معاویه اعتنایی نکرد و در حالی که آنان در اوج اقتدارشان بودند، و پاسبان ها با شمشیرهای از نیام بیرون کشیده اطراف ایشان را گرفته بودند، سخنانی ایراد کرد که یزید و اطرافیان وی را رسوا ساخت.

IMG_6811 IMG_6812

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*