پیام مدیر کل زندانهای استان به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی هاشمی مدیر کل زندانهای استان طی پیامی هفته پدافند غیر عامل را تبریک گفت .متن پیام بدین شرح است :          

پدافند غیرعامل در تعریفی جامع به معنای مجموعه اقدامات غیرمسلحانه ای است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل در امر مدیریت بحران در برابر تهدیدات نظامی دشمن می شود.

پدافند غیرعامل مستلزم بکارگیری جنگ افزار نبوده و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل کاهش داد.

شعار امسال پدافند غیرعامل که از هشتم  تا چهاردهم  آبان ماه برگزار می شود «”پدافند غیرعامل افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی»است.

ایجاد فرهنگ و باور عمومی در مورد ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیرعامل درمورد طرحهای حساس و حیاتی کشور به ویژه در میان مدیران سطوح مختلف و در میان مردم جامعه، تهیه و اجرای طرحهای پدافند در مورد مراکز، اماکن و تأسیسات حائز اهمیت نظامی و غیرنظامی موجود و در دست اجرا براساس اولویت بندی از جمله سیاستهای اصلی مورد تأکید در پدافند غیرعامل است که باید مورد توجه قرار گیرد.
با گرامیداشت روزملی پدافند غیرعامل خدمات همه تلاشگران این عرصه جهاد خاموش را ارج نهاده و درود به کسانی می فرستیم که با ایجاد روحیه امید و آرامش در جامعه و با گفتمان صیانت از حقوق شهروندی بستر امنیت پایدار را که از اهداف مهم پدافند غیرعامل است فراهم آورده و زمینه نشاط اجتماعی و توسعه و پیشرفت ایران اسلامی را سرلوحه و وجهه همت خود قرار داده اند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*