پنجمین جلسه هیئت اندیشه ورز کارمندان استان خراسان جنوبی به میزبانی اداره کل زندانهای استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی پنجمین هیات اندیشه ورز بسیج کارمندان سپاه انصار الرضا(ع) استان خراسان جنوبی با حضور مدیران کل دستگاههای اجرایی استان که عضو هیئت بودند در اداره کل زندانهای استان برگزار شد .

در این جلسه ابتدا مدیر کل زندانهای استان گزارشی از اقدامات انجام شده اصلاحی و تربیتی در زندانهای استان ارائه و افزود : در راستای رسالت اصلی سازمان زندانها که فراهم نمودن زمینه اصلاح و تربیت زندانیان برای بازگشت سعادتمندانه به جامعه است برنامه های متنوعی اعم از فرهنگی ،آموزشی ،اشتغال و حرفه آموزی در زندانهای استان اجرای میشود .

وی افزود : در مراکز فنی و حرفه مستقر در زندانها با همکاری نهاد های مختلف از جمله فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی و صنایع دستی و گردشگری کارگاههای آموزشی مختلفی برگزار میشود که مورد استقبال بسیار خوب زندانیان نیز قرار گرفته است و زندانیان پس از آموزش در این کارگاهها و اخذ گواهینامه های معتبر پس از آزادی با کمک دفتر امور اجتماعی و مرکز مراقبت بعد از خروج زندانهای استان به بانک های عامل معرفی میشوند و وام خود اشتغالی دریافت میکنند.

هاشمی افزود : زندانیان پس از دریافت وام خود اشتغالی نیازمند کمک نهادهای حمایتی هستند تا بتوانند شغلی را که راه اندازی کرده اند به نتیجه برسد .که اگر حمایت نشوند متاسفانه بازگشتی مجدد به چرخه جرم را خواهند داشت که این تمام فعالیتهای انجام شده در زندانها را بی اثر میکند .

مدیر کل زندانهای استان تصریح کرد: در زمینه سواد آموزی نیز زندانیان به صورت کاملا رایگان میتوانند در کلاسهای مرکز یادگیری و یاد دهی شهید مطهری و دبیرستان دوره اول دانش و هنرستان تربیت شرکت کنند و ادامه تحصیل دهند .

وی خاطر نشان کرد: در زمینه سلامت زندانیان نیز با توجه به اینکه اکثریت زندانیان هنگام ورود به زندان معتاد هستند توسط پزشک زندان ویزیت میشوند و مراحل سم زدایی از بدن آنها در کلینیک مثلثی تحت نظر پزشک انجام می شود .

گفتنی است در پایان این جلسه از تلاشهای هاشمی مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی در جلسات هیات اندیشه ورز بسیج کارمندان استان با اهداء لوح تقدیری که به امضاء مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی و سردار قاسمی فرمانده سپاه استان رسیده بود تجلیل شد .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*