نمایندگان دادستان کل کشور از زندانهای خراسان جنوبی بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی دکتر برزگر گنجی دادیار دادسرای دیوان عالی کشور و مدیر کل نظارت بر دادسرای های کشور در صدر هیاتی از دادستانی کل کشور به همراه علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان در راستای بررسی خدمات رسانی به زندانیان از زندان مرکزی بیرجند بازدید کرد .

مدیر کل زندانهای استان در جلسه ای که با حضور بازدید کنندگان برگزار شد خدمات زندانبانی و قضائی به زندانیان را تشریح کرد .

هاشمی گفت:مهمترین اولویت در زندانهای استان کاهش هدفمند جمعیت کیفری است که در همین راستا شورای طبقه بندی هر هفته به ریاست قاضی ناظر بر زندان برگزار میگردد و درخواست زندانیان در چهار چوب قوانین و مقررات بررسی میشود و امتیازاتی از قبیل مرخصی ،آزادی مشروط ،زندان باز ،تعلیق مجازات و … به زندانیان اعطا می گردد.

وی به اهیمت اشتغال و حرفه آموزی در زندانهای استان اشاره کرد و افزود : مهمترین و شاید اصلی ترین دلیل ارتکاب جرم نداشتن شغل با در آمد کافی است ، لذا در زندانهای استان با راه اندازی مراکز اشتغال و حرفه آموزی با همکاری مرکز فنی و حرفه استان زمینه مهارت آموزی زندانیان فراهم شده است و زندانیان به راحتی میتوانند در هر شغلی که علاقه مند باشند آموزش ببینند .که در همین راستا استان خراسان جنوبی در سال گذشته رتبه سوم کشوری را کسب کرده است .

مدیر کل زندان های استان افزود: در بحث آموزشهای های رسمی نیز زمینه تحصیل برای زندانیان به صورت کاملا رایگان از نهضت سواد اموزی تا دانشگاه فراهم شده است .و در حال حاضر ۱۷۰نفر از زندانیان در مدارس زندان مشغول ادامه تحصیل هستند و چهار نفر نیز دانشجوی دانشگاه پیام نور هستند .

هاشمی با اشاره به اهمیت نماز گفت: نماز جماعت یکی از مهمترین برنامه های دینی مذهبی است که تمامی امورات زندانبانی حول محور نماز اجرایی میشود و در این راستا ۲۵ نفر روحانی در سطح زندانهای استان مشغول اقامه نماز جماعت در زندانهای استان هستند و در شش سال متوالی زندانهای استان دستگاه برتر در زمینه اقامه نماز جماعت شده است.

عضو شورای قضائی استان توسعه و بهسازی فضای نگهداری زندانیان را نیز بسیار با اهمیت خواند و افزود : در این راستای زندانهای استان به خارج از شهر منتقل شده است بجز زندان طبس که زندان جدید طبس نیز مراحل پایانی آن در حال انجام است و در دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد.

در این جلسه که مقدس دادستان مرکز استان نیز حضور داشت راههای کاهش هدفمند جمعیت کیفری بررسی شد و مقرر شد جلسه شورای طبقه بندی مخصوص زندانیان جرایم غیر عمد با حضور دادستان مرکز استان برگزار گردد و زمینه آزادی زندانیان جرایم غیر عمد فراهم گردد.

گفتنی است بازدید کنندگان با حضور در اندرزگاههای زندان از نزدیک با زندانیان ملاقات کردند و به سوالات آنها پاسخ گفتند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*