مسابقات قرآنی کارکنان و سربازان وظیفه زندانهای استان خراسان جنوبی در شهرستان طبس برگزار شد

مسابقات قرآنی استانی کارکنان و سربازان وظیفه زندانهای استان به میزبانی زندان طبس در پنج رشته حفظ، قرائت، مفاهیم، اذان و دعاخوانی در محل آستان مبارک امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس برگزار و در پایان لوح تقدیر و جوایز نقدی به نفرات برتر در هر گروه اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره زندا‌‌ن‌ طبس ، علی هاشمی مدیرکل زندانهای استان خراسان جنوبی در آیین افتتاحیه این مسابقات با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری مسابقات و همچنین متولیان امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) به خاطر همکاری در برگزاری مسابقات ، افزود : در برنامه‌های اصلاحی و تربیتی  زندان‌ها ،نماز و قرآن محور بوده و فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی با این محوریت انجام می‌گیرد.

وی برگزاری مسابقات قرآنی و محافل انس با قرآن را یکی از برنامه‌های سازمان زندان‌ها اعلام کرد و افزود: محافل انس با قرآن، کلاس‌های حفظ موضوعی، مفاهیم، مسابقات قرآنی و فرهنگی از دیگر برنامه‌های سازمان زندانهاست که در دستور کار زندان‌های استان نیز قرار دارد و با جدیت دنبال می‌شود.

در این مراسم دادستان عمومی و انقلاب ، معاون سیاسی امنیتی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه، مسئول دفتر امام جمعه حضور داشتند.

گفتنی است در این مسابقات در رشته قرائت ،اذان ،و دعا خوانی زندان طبس موفق به کسب مقام اول این دوره از مسابقات شد همچنین زندان مرکزی بیرجند در رشته مفاهیم، حفظ کل،حفظ ۵جزء ،حفظ یک جزء موفق به کسب مقام اول گردد و بازداشتگاه عمومی در بخش کارکنان زن در رشته ترتیل و حفظ ۱۵ جزء موفق به کسب رتبه برتر شد .

همچنین در بخش وظیفه ها در رشته مفاهیم زندان طبس و در رشته اذان زندان فردوس مقامهای اول را از ان خود کردند .

Print Friendly, PDF & Email