مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهداء بیرجند همزمان با پنجمین روز از هفته قوه قضائیه

مراسم غبار روبی مزار شهداء همزمان با پنجمین روز از هفته قوه قضائیه با حضور مسئولین قضائی و کشوری استان به میزبانی اداره کل زندان های خراسان جنوبی برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام حمیدی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه گفت : امیداوریم قوه قضائیه بتواند در نظام جمهوری اسلامی ایران آن چرا که وظیفه شرعی آن است و رسالت بزرگی که از طرف خداوند متعال برای قضات و قوه قضائیه در اجرای عدالت و در احقاق حق مردم تعیین شده است انشالله به این هدف بزرگ برسد .

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء بیان داشت:تجلیل از شهداء در واقع تجدید میثاق با آرمانهای آنهاست لذا شهداء نیازی به تجلیل از جانب ما ندارند مقام آنها آنقدر بالاست که خداوند متعال درصدد تجلیل از شهداء بر آمده است وقتی خداوند از آنها تجلیل کرده بنده در چه جایگاهی است که بخواهد از شهداء و از شهید تجلیل کند.

رئیس شورای قضائی استان تصریح کرد :هدف این است که ما خودمان نیازمند به ارتباط به شهداء هستیم و نیازمند به اتصال به شهداء داریم و اگر بر سر قبور آنها می آییم به خاطر این است که روح خود را پیوند به روح شهداء بدهیم .با آرمانهای آنها تجدید بیعت و تجدید میثاق کنیم و بگوئیم شهداء عزیز شما برای رسیدن به یک هدف جان وخون پاک خودتان را تقدیم کردید برای اعتلای اسلام برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای اجرای احکام دین و قرآن در جامعه و ما آمده ایم به شما بگوئیم که راه شما ادامه دارد ما هم تا زنده هستیم خود را متعهد می دانیم نسبت به این آرمانی که شما در این راه خون پاک خودتان را اهداء کردید و به آنها بگوئیم شما ناظر بر اعمال ما هستید.

حجت اسلام حمیدی گفت :شهداء به تعبیر خداوند متعال زنده اند و مرگ در رابطه شهداء تعبیر درستی نیست حداقل دو جای قرآن خداوند متعال تاکید فرموده « ولاتحسبن الذین قتلو فی سبیل الله » فکرش را هم نکنید که آنها مرده اند «بل احیاهم »و نزد خداوند روزی می خورند «عند ربهم یرزقون».

رئیس کل دادگستری استان افزود:زنده اند یعنی آنها به فهم خود ناظر بر اعمال دیگران هستند وبر همه مسائل احاطه دارد چرا که حیاط معنوی دارند واز جهانی دیگر بر همه ابعاد زندگی ما احاطه دارند .

وی گفت:ما آمده ایم به شهداء این را بگوییم و گواهی می دهیم که شما بر ما ناظر هستید و شما اعمال ما را می بینید و رفتار ما را رصد می کنید شما بر اساس آنچه ما بعد از شما در این دنیا انجام دادیم در فردای قیامت ما را مورد مواخذه قرار خواهید داد و با ما در آنجا محاجه میکنید که ما رفتیم جان خودمان را دادیم و در راه خدا به شهادت رسیدیم شما بعد از ما چه کردید،با این امانتی که ما به دست شما سپردیم بعد از ما با این امانت چه کردید ،آیا این امانت را پاس داشتید آیا امانتداری کردید یا خدای نکرده نسبت به آرمانهای ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی خدای نکرده غفلت کردید.

رئیس کل دادگستری استان گفت : ما آمده ایم به شهداء امروز این را بگوییم ما آمده ایم اعتقاد خودمان را یکبار دیگر بازخوانی کنیم از آنها بخواهیم تا ما را یاری کنند و مدد بدهند تا بتوانیم وظیفه خودرا به خوبی انجام بدهیم .

حمیدی گفت :قوه قضائیه دقیقا رسالتش رسالتی است که شهداء عزیز رفتند و به خاطر آن جانفشانی کردند یعنی اجرای عدالت در جامعه یعنی مبارزه کردن با مفاسدی که ارکان نظام را دارد تهدید میکند . بهترین تجدید میثاق با آرمان های شهداء عمل کردن به راه آنهاست .

انتهای پیام /

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*