مدیر کل زندان های خراسان جنوبی: تدابیر لازم برای پیشگیری از ویروس کرونا در زندان های استان اندیشیده شده است

مدیر کل زندان های خراسان جنوبی از زندان مرکزی بیرجند بازدید کرد

وی در حاشیه این بازدید گفت : هیچ مورد مشکوکی به ویروس کرونا در زندان های استان مشاهده نشده است و وظیفه خود می دانیم تمام موارد ایمنی و پیشگیری را برای زندانیان فراهم کنیم و در این راستا برای تمامی زندان های استان دستگاه تب سنج فراهم شده است و هر زندانی که علائم تب و سرفه داشته باشد بلافاصله تحت نظر قرار میگیرد .

وی افزود:اطلاع رسانی شده است تا خانواده زندانیانی که احساس میکنند علائم تب و سرفه دارند برای ملاقات حضوری به زندان های مراجعه نکنند و در عین حال نیز کسانی که مراجعه میکنند تب آنها مورد بررسی قرار میگیرد و سعی میکنیم به جای ملاقات حضوری از ملاقات کابین استفاده کنیم .

هاشمی خاطر نشان کرد :به صورت مستمر خوابگاه زندانیان، کابین های تلفن و اماکنی که مورد استفاده همه زندانیان است به صورت مستمر ضد عفونی می شود .

عضو شورای قضائی استان گفت : ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در زندان های استان فعال شده است و به جدیت دستورالعمل های بهداشتی را اجرایی میکند.

وی بیان داشت : فعالیتهای اجتماع محور در زندان ها فعلابه صورت تعلیق در آمده است .

مدیر کل زندان های استان افزود: زندانیانی که به مرخصی اعزام میشوند نیز پس از برگشت ۱۵ روز قرنطینه می شوند و پس از پایش وضعیت سلامت آنها میتوانند به اندرزگاه منتقل شوند.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*