مدیر کل زندان های خراسان جنوبی با نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد

مدیر کل زندان های استان خراسان جنوبی با خسروی نماینده منتخب مردم شریف بیرجند ،خوسف و درمیان دیدار وگفتگو کرد .

هاشمی مدیر کل زندان های استان در این دیدار گزارشی از اقدامات انجام گرفته در زمینه برنامه های بهداشتی و سلامت زندانیان و همچنین برنامه های اصلاحی و تربیتی ارائه کرد .

وی افزود : زندانیان جرایم غیر عمد بزهکار نیستند بلکه بدهکارانی هستند که نیازمند کمک های مردم خیر و نوع دوست هستند تا بتوانند بدهی خود را پرداخت کنند و از زندان آزاد شوند لذا پویش مهربانی در راستای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد از ابتدای ماه مبارک رمضان با همکاری صدا و سیما و به صوت مجازی آغاز شده است و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد .

مدیر کل زندان های استان گفت ۱۲۱ زندانی جرایم غیر عمد در زندان های استان هستند و حدود ۲۵میلیارد تومان بدهکارند .

عضو شورای قضائی استان با اشاره به اینکه با زندانی شدن سرپرست خانواده باید از خانواده زندانی حمایت شود گفت : خانواده زندانیان هیچ نقشی در ارتکاب جرم نداشته اند و لذا باید مورد حمایت قرار گیرند .

وی افزود : ۱۴۰۰ بسته غذایی به همراه کارت هدیه ۲ میلیون ریالی به خانواده زندانیان در قالب رزمایش کمک های مومنانه اهداء شده است .

مدیر کل زندان های استان گفت : ۵ انجمن حمایت در شهرستان های استان فعالیت دارند و بیش از ۲هزار خانواده زندانی را تحت پوشش دارند و به صورت مستمر کمک های مالی ،آموزشی و فرهنگی به آنها اعطا میکنند .

وی بیان کرد:در راستای حمایت از خانواده زندانیان به ۲هزار و ۲۰۰ نفر از زندانیانی که موفق به تامین وثیقه لازم برای استفاده از بخشنامه مرخصی شده اند مرخصی اعطا شده است تا درکنار خانواده خود باشند .

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*