مدیر کل زندانهای خراسان جنوبی:۸ نفر از زندانیان خراسان جنوبی با اجرای طرح پابند الکترونیکی از زندانهای استان آزاد شدند

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان با مقدس دادستان مرکز استان و وحدانی نیا معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان دیدار و در زمینه راههای کاهش هدفمند جمعیت کیفری و طرح یکسان سازی مشوق های قرآنی دیدار و گفتگو کرد .

هاشمی در این دیدار به استفاده از فن آوری اطلاعات در کاهش هدفمند جمعیت کیفری اشاره کرد و گفت : مراقبت الکترونیکی با اجرای طرح پابند الکترونیکی یکی از مهمترین راهکارهای کاهش هدفمند جمعیت کیفری است که باید توسعه یابد .

وی افزود : هم اکنون ۸نفر از زندانیان استان از طریق اجرای طرح پابند الکترونیکی از زندانهای استان آزاد شدند و تحت مراقبت الکترونیکی هستند.

مدیر کل زندانهای استان با اشاره به اهمیت کاهش هدفمند جمعیت کیفری در زندانهای استان گفت : یکی از راههای کاهش هدفمند جمعیت کیفری برگزاری مستمر شورای طبقه بندی در زندانهاست که نقش بسیار مهمی در این زمینه دارد .

وی استفاده هدفمند از ظرفیت های قانونی از جمله امتیازاتی از قبیل مرخصی ، زندان باز ، عفو موردی ، عفو مشروط ، تعلیق مجازات را از دیگر راهکارهای کاهش هدفمند جمعیت کیفری برشمرد و افزود : این امتیازات نقش بسیار مهمی در زمینه اصلاح و تربیت زندانیان دارد و میتواند زمینه ساز بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه باشد .

عضو شورای قضائی استان با اشاره به اهمیت حضور قضات در زندانها و دیدار های چهره به چهره با زندانیان گفت : حضور مستمر قضات دستگاه قضائی در زندانها باعث می شود مشکلات زندانیان را به صورت حضوری بررسی کنند و این خود تاثیر بسیار زیادی در کاهش اطاله دادرسی دارد .

مدیر کل زندانهای استان به طرح مشوق های قرآنی که برای اولین بار در زندانهای خراسان جنوبی اجرایی شد اشاره کردو افزود: اجرای این طرح باعث شد زندانیان استان برنامه های قرآنی را با انگیزه بیشتری دنبال کنند و حافظین قرآن از ۴۰ نفر به بیش از ۹۰۰ نفر برسد که تحولی بزرگ در زمینه قرآن آموزی در زندانهای استان ایجاد کرده است .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*