مدیر کل زندانهای خراسان جنوبی:۷۰۸ نفر از زندانیان خراسان جنوبی شغل در آمد زا دارند

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان گفت : اشتغال مولد یکی از مهمترین برنامه های اداره کل زندانهای استان خراسان جنوبی در راستای اولویت های دهگانه سازمان زندانهاست که میتواند نقش مهمی در بازگشت عزتمندانه زندانیان به جامعه پس از آزادی داشته باشد .

هاشمی افزود : اشتغال و حرفه آموزی شاه بیت برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان است و لذا مراکز فنی و حرفه ای در زندانها از مهمترین و اصلی ترین واحد ها در زندانهاست که نقش مهمی در تغییر رفتار زندانیان و در نهایت اصلاح و تربیت آنها دارد .

مدیر کل زندانهای استان از بیکاری به عنوان مهمترین دلیل در به وجود آمدن زمینه ارتکاب جرم یاد کرد و افزود :همه نهاد های دولتی باید در بحث اشتغال و حرفه آموزی زندانیان به سازمان زندانها کمک کنند چرا که مهمترین اصل در زندگی هر انسان داشتن شغلی مناسب است که بتواند از طریق در آمد حاصل از آن هزینه های زندگی خود را پرداخت نماید .

عضو شورای قضائی استان خاطر نشان کرد: در این راستا اداره کل زندانهای استان با راه اندازی مراکز فنی و حرفه ای در زندانها و ایجاد کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی با همکاری مرکز فنی و حرفه ای و سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان زمینه حرفه آموزی و اشتغال را برای زندانیان فراهم کرده است .

هاشمی گفت : در شش ماهه اول سال ۹۸ تعداد ۷۰۸ نفر از زندانیان استان با اشتغال در کارگاههای تولیدی ،خدماتی، صنعتی و مزارع کشاورزی زندانهای استان به صورت ماهیانه حق الزحمه دریافت میکنند.

وی افزود:از این تعداد ۶۴نفر در کارگاههای صنعتی ،۱۲۹ نفر در کارگاههای خدماتی ،۱۱۹ نفر در مزارع کشاورزی ، ۱۱۵ نفر در کارگاههای صنایع دستی و ۲۸۱ نفر نیز در مراکز تولیدی داخل شهر مشغول به انجام فعالیت هستند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*