مدیر کل زندانهای خراسان جنوبی:۲۵۷۰ نفر از زندانیان استان موفق به اخذ گواهینامه فنی و حرفه ای شده اند

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی هاشمی مدیر کل زندانهای استان در دیدار نوروزی با حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی نماینده مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۵۷۰ نفر از زندانیان استان موفق به اخذ گواهینامه فنی و حرفه ای در طول سال ۹۷ گردیدند .

وی افزود : در سال ۹۷ برش استانی ۱۱۹۸ نفر برای اداره کل زندانهای استان تعیین شده است اما تعداد ۱۶۶ دوره آموزشی با همکاری جهاد کشاورزی ، مرکز فنی و حرفه ای استان و میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان برگزار گردید که در این دوره ها تعداد ۳۵۷۹ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۵۷۰ نفر موفق به اخذ گواهینامه فنی و حرفه ای شدند .

وی افزود : برش استانی در زمینه اشتغال مولد تعداد ۳۹۹ نفر برای استان تعیین شده است اما ۷۹۲ نفر در زندانهای استان اشتغال مولد دارند .

مدیر کل زندانهای استان گفت: ۷۸۰ نفر نیز در زندانهای استان به صورت غیر مولد و اشتغال خود جوش مشغول فعالیت هستند .

وی افزود : با اجرای طرح همسان سازی مشوق های قرآنی شور و نشاطی در بین زندانیان ایجاد شده است و هم اکنون بیش از ۷۷۰ نفر از زندانیان استان موفق به حفظ قرآن از یک جزء تا ۳۰ جزء شدند .

مدیر کل زندانهای استان گفت این طرح شامل خانواده زندانیان نیز می شود و بیش از ۲۷۰ نفر از خانواده زندانیان نیز موفق به حفظ قرآن شده اند که باعث پیشگیری از بسیاری از آسیب های اجتماعی می شود .

وی همچنین فعالیتهای زندانهای استان در زمینه های فرهنگی و تربیتی و بهداشتی ودرمانی و مراقبت بعد از خروج را نیز تشریح کرد .

حجت السلام عبادی نماینده مردم شریف بیرجند ،خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: زندانهای جمهوری اسلامی مرکز سازندگی شده است چرا که در زندان زندانیان بازپروی شده و جهت بازگشت به جامعه آماده میشوند.

وی افزود : کار در زندان ظرافت دارد و مسائل دینی صرف نیست.

نماینده مردم شریف بیرجند ،خوسف و درمیان گفت: آموزش و پرورش باید قانون پذیری را به دانش آموزان آموزش دهد چرا که بیشتر کسانی که در زندانها هستند به دلیل زیر پا گذاشتن قانون است .

سید محمد باقر عبادی افزود:زندانیان نیازمند آموزش سبک زندگی، مسئولیت پذیری و انضباط هستند و لذا باید در کنار آموزه های دینی این مسائل به زندانیان آموزش داده شود .


Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*