مدیر کل زندانهای خراسان جنوبی: خدمات پزشکی برای کلیه زندانیان رایگان است

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی جلسه کمیته بهداشت و درمان با حضور هاشمی مدیر کل زندانهای استان برگزار شد.

مدیر کل زندانهای استان در این جلسه با تاکید بر اهمیت وضعیت بهداشت و درمان زندانیان گفت : پیشگیری مهمتر از درمان است و ابتدا باید تمام تلاش خود را برای پیشگیری از بیماریها در زندان به کار بگیریم.

وی به آموزش مستمر زندانیان اشاره کرد و افزود : آموزش مهمترین بخش از برنامه های بهداشتی و درمانی است ،چرا که وقتی زندانی بداند چگونه باید از خود در برابر بیماریها مراقبت کند مسلما خود را در برابر بیماریها حفظ خواهد کرد و از خود مراقبت خواهد نمود و این مهمترین وظیفه ماست که به زندانیان شیوه مبارزه با بیماریها و خود مراقبتی را آموزش دهیم .

مدیر کل زندانهای استان افزود:بیمار یابی در هنگام ورود زندانیان به زندان و به صورت مستمر در اندرزگاهها یکی دیگر از وظایف مهم ما در راستای اجرای اولویت ششم از اولویت های ده گانه سازمان است چرا که ارتقاء سطح سلامت زندانیان بستگی به این دارد که در هنگام ورود زندانی وضعیت جسمی او به طور کامل بررسی شود تا اطلاعات کافی در مورد وضعیت جسمی زندانی به دست آید و در صورت نیاز درمان شود .

هاشمی با بیان اینکه خدمات بهداشتی و درمانی یکی از مهمترین خدمات زندانبان است گفت : این خدمات در سازمان زندانها برای زندانیان رایگان است و ۵۰ نفر کادر پزشکی و پرستاری در زندانهای استان وظیفه خدمات رسانی به زندانیان را به صورت شبانه روزی به عهده دارند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*