مدیر کل زندانهای خراسان جنوبی به همراه دادستان مرکز استان از مجموعه های اشتغال و حرفه آموزی زندان مرکزی بیرجند بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی بیرجند هاشمی مدیر کل زندانهای استان به همراه مقدس دادستان مرکز استان از مجموعه های اشتغال و حرفه آموزی زندان مرکزی بیرجند بازدید کرد.

هاشمی مدیر کل زندانهای خراسان جنوبی گفت: بیکاری یکی از مهمترین دلایل وقوع جرم است ، بنا براین اداره کل زندانهای استان در راستای اشتغال زندانیان برنامه های بسیار خوبی از جمله راه اندازی بزرگترین مجموعه شتر مرغ شرق کشور را در زندان مرکزی بیرجند راه اندازی کرده است تا زندانیان با کار در این مجموعه نحوه پرورش شتر مرغ را بیاموزند و پس از آزادی بتوانند این شغل که بازار کار خوبی نیز دارد را ادامه دهند .

وی افزود : ایجاد کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی داخل زندان نیز از دیگر برنامه های اداره کل زندانهای استان در زمینه اشتغال زندانیان است که در این کارگاهها رشته های متنوعی از جمله برق خودرو ،سراجی ،جوشکاری ، اتومکانیک ،خیاطی و… به زندانیان آموزش داده می شود .

مدیر کل زندانهای استان خاطر نشان کرد : زندانیان در زمینه صنایع دستی از استعدادی فوق العاده قوی برخوردار هستند و در این زمینه نیز بهترین صنایع دستی در زندانهای استان تولید می شود .

هاشمی خاطر نشان کرد :کشاورزی ،دامپروری ، پرورش ماهی ، پرورش شتر،تولید محصولات گلخانه ای از دیگر برنامه هایی است که زندانهای استان در راستای آموزش زندانیان و کمک به رونق تولید انجام داده است.

 ابراهیم زنگنه سرپرست بنیاد تعاون زندانیان استان،هدف مجموعه بنیاد تعاون را عینیت بخشیدن به اقتصاد پویا در سال رونق تولید ملی  بیان کرد و گفت: با اجرای طرح های  اشتغال زا، تعدادی از مددجویان زندان های استان  را در حوزه های خدماتی رفاهی از جمله کارواش،تعویض روغن،فروشگاه ها و همچنین مجموعه های پرورش و تولید شتر مرغ،دامپروری،کشاورزی وگلخانه ای به کار گرفته که  تجربه و آموزش در این مجموعه ها می توانند زمینه ساز  اشتغال آنها در آینده باشد.  

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*