مدیر کل زندانهای خراسان جنوبی:توانمند سازی زندانیان با اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی اولویت مهم اداره کل زندانهای استان است

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی مدیر کل زندانهای استان در گرد هم آیی مسئولین فرهنگی زندانهای استان که از طریق ویدئو کنفرانس برگراز شد گفت : توانمند سازی زندانیان با اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی اولویت مهم اداره کل زندانهای استان است.

مدیر کل زندانهای استان با اشاره به اهمیت برنامه های فرهنگی و تربیتی در راستای آماده سازی زندانیان برای بازگشت عزتمندانه به جامعه گفت : رسالت مهم سازمان زندانها اصلاح و تربیت کسانی است که به خطا رفته و مرتکب جرمی شده اند که طبق قانون باید مدتی را در زندان سپری کنند .

وی افزود : برنامه ریزی برای غنی سازی اوقات فراغت زندانیان در جهت توانمند سازی آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و لذا باید برای دقیقه به دقیقه وقت زندانیان برنامه ریزی اصولی صورت گیرد .

هاشمی با اشاره به اهمیت برنامه اعتقادی و مذهبی گفت : مهمترین و اصلی ترین برنامه های اصلاحی و تربیتی برنامه های مذهبی و اعتقادی و خصوصا نماز و قرآن است چرا که میتواند زمینه اصلاح و تربیت زندانیان را فراهم کند .

عضو شورای قضائی استان گفت : زمانی که بتوانیم با برنامه ریزی فرهنگی اراده زندانیان را تقویت کنیم آنگاه میتوانیم به تغییر رفتار امیدوارم باشیم که مهمترین و اصلی ترین هدف برنامه های اصلاحی و تربیتی است .

مدیر کل زندانهای استان تصریح کرد :برنامه های ورزشی نقش بسیار مهمی در آرامش زندانیان و ارتقاء سطح سلامت زندانیان دارد و لذا باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود .

وی در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت برنامه های آموزشی گفت:آموزش یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی در زندان است که باید توسعه یابد.

وی با تاکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت : آشنایی زندانیان با کتاب و انس گرفتن آنها با کتاب و کتابخوانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که می تواند نقش مهمی دراصلاح و تربیت زندانیان داشته باشد .

گفتنی است در این جلسه کارکنان اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان نقطه نظرات خود را جهت غنی سازی برنامه های فرهنگی مطرح که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*