مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی : هزار و۱۱۴ نفر از زندانیان در دوره های فنی و حرفه شرکت کردند

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی هاشمی مدیر کل زندانهای استان گفت:در شش ماهه ابتدای سال ۹۷  تعداد ۷۸ دوره آموزش مهارتی در بخش حرفه آموزی در زندانهای استان برگزار شده است که از این تعداد ۶۵ دوره با شرکت ۱۰۹۴ نفر از زندانیان با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در رشته های صنعتی و نیمه صنعتی ، کشاورزی و دامپروری ، خدمات ، صنایع دستی و هنر و عمران و صنعت ساختمان بوده است .

وی گفت : ۹ دوره با شرکت ۳۲۲ نفر با همکاری سازمان جهاد کشاورزی در رشته های کشاورزی ، دامپروری و طیور برگزار و ۴ دوره با شرکت ۵۸ نفر با همکاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان در رشته های صنایع دستی برگزار گردیده که در مجموع ۱۴۷۴ نفر از زندانیان استان در دوره های برگزار شده ثبت نام کرده اند .

هاشمی افزود: ۵۷ دوره به پایان رسیده و آزمون آن برگزار که ۱۱۱۴ نفر در آزمون ها شرکت کرده اند که نتایج ۴۹ دوره تاکنون اعلام و ۷۲۵ نفر موفق به اخذ گواهینامه شده اند .

مدیر کل زندانهای استان گفت : در مبحث اشتغال مولد نیز به طور میانگین روزانه ۷۶۰ نفر از زندانیان در بخشهای مختلف زندانهای تابعه از قبیل مجتمع های کشاورزی و دامپروی ، کارگاههای صنعتی و نیمه صنعتی، خدمات درآمد زا ، صنایع دستی تولیدی ، عمران و صنعت ساختمان و اعزام به شرکت های خصوصی، مشغول فعالیت هستند .

وی تصریح کرد : به طور میانگین روزانه ۷۶۶ نفر  از زندانیان در بخش خدمات غیر درآمد زا که از این تعداد ۶۷۵ نفر در بخش خدمات و ۹۱ نفر  در بخش صنایع دستی خود جوش مشغول می باشند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*