مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی: توجه به برنامه های فرهنگی و عقیدتی در زندان‌ها در بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه موثر است

به گزارش روابط عمومی کانون اصلاح و تربیت بیرجند نشست تخصصی و آموزشی مدیرکل زندانهای استان با پرسنل کانون با حضور سرهنگ آذرمی فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان و رئیس و کلیه پرسنل کانون اصلاح و تربیت برگزار شد.

مدیر کل  زندانهای استان در جمع پرسنل کانون گفت: زندانبانی شغلی مقدس است و در عین حال بسیار سخت است و باید در راه رسیدن به اهداف عالیه سازمان تلاش و همتی مضاعف انجام داد

علی هاشمی در نشست تخصصی و آموزشی که با پرسنل اداری و شیفت کانون اصلاح و تربیت برگزار شد افزود: مدیریت زندانبانی پشت میز نشینی نیست و کاری میدانی و عملیاتی است و چالش های زیادی پیش روی کارکنان زندان‌ها است.

وی تصریح کرد: نگهداری از مجرمین و افراد به خطا رفته ی جامعه، قطعا بدون عوارض نخواهد بود، اما کارکنان زندان‌ها با تلاش صادقانه به دنبال باز اجتماعی کردن این افراد هستند.

مدیرکل زندانهای استان خراسان جنوبی بیان داشت: بزرگترین رسالت ما از بین بردن زمینه‌های آسیب زا در زندان است و با فراهم کردن بستری مناسب از طریق برنامه‌های فرهنگی، تربیتی و آموزشی و اجرای دقیق دستور العمل های سازمانی و هوشیاری کامل در زمینه موارد امنیتی تا حد زیادی می توان دامنه آسیب را کاهش داد.

هاشمی گفت: باید با بهره گیری از توانایی‌های پرسنل در حوزه‌های مختلف آموزشی زمینه‌ی اصلاح و تربیت مددجویان را فراهم و آنان را برای بازگشت سعادتمندانه آماده نماییم.

وی ادامه داد: توجه به مباحث فرهنگی و عقیدتی در زندان‌ها در بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه بسیار موثر است که این مهم، برنامه‌ ریزی و هدف گذاری مناسبی را می طلبد.

وی در پایان ضمن قدردانی از رئیس و کارکنان کانون اصلاح و تربیت بیرجند اذعان کرد: کانون اصلاح و تربیت بیرجند یکی از بهترین مراکز اصلاحی و تربیتی استان به شمار می‌آید که با برنامه ریزی تلاش جمعی و شبانه روزی پرسنل به این مرحله رسیده است.

گفتنی است در این جلسه پاسیار سید علی رضوی به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت کانون اصلاح و تربیت معرفی شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*