مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی : حرفه آموزی در زندانها باید به ایجاد شغل برای زندانیان پس از آزادی منجر شود

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی با هدف بررسی و رفع مشکلات و توسعه برنامه های اشتغال و حرفه آموزی جلسه اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان با حضور هاشمی مدیر کل زندانها برگزار شد .

مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان خراسان جنوبی در این جلسه با تاکید بر اهمیت برنامه های اشتغال و حرفه آموزی گفت : توسعه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان مهمترین هدف برنامه های اشتغال زندانیان است .

وی افزود : در راستای توسعه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان دکتر نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور و سرپرست فعلی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی زندانیان بازدید نمود که اقدامات حرفه آموزی زندانیان استان را بسیار خوب ارزیابی و از اقدامات به عمل آمده تقدیر و تشکر کرد ،لذا پیگیری های لازم برای اختصاص بودجه لازم برای توسعه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان ادامه دارد .

عضو شورای قضائی استان تصریح کرد : زندانهای استان یکی از استانهای پیشتاز در بخش حرفه آموزی و اشتغال زندانیان است .

هاشمی گفت :در زندانهای استان زمینه حرفه اموزی در رشته های اتومکانیک، برق خودرو ،برق ساختمان ، چرم دوزی ،خیاطی ،چاپ سیلک ، گلخانه ، کشاورزی و دامپروری ،صنایع دستی ، آرایشگری و … برای زندانیان فراهم است و باید تمام تلاش خود را در زمینه توسعه و تنوع رشته ها بکار گیریم .

مدیر کل زندانهای استان گفت : وقتی زندانیان حرفه ای در زندان فرا میگیرند باید پس از آزادی حمایت شوند تا بتوانند با مهارتی که کسب کرده اند صاحب شغل شوند و در این راستا مرکز امور خدمات اجتماعی ومراقبت بعد از خروج زندانهای استان به زندانیان آزاد شده وام خود اشتغالی پرداخت میکند ولی این کافی نیست و باید سازمانها و نهادهای دولتی از این زندانیان حمایت کنند.

وی افزود: در همین راستا از ابتدای امسال ۶۴ نفر از زندانیان آزاد شده برای دریافت وام خود اشتغالی به بانک های عامل معرفی شده اند.

هاشمی تصریح کرد : زندانیان آزاد شده با وام های خود اشتغالی توانسته اند در رشته های آرایشگری ،  ایجاد کارواش ، دامپروری ، پرورش شتر ، مکانیکی ، رانندگی صاحب شغل شوند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*