مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی :تصمیم گیری صحیح و اصولی نیازمند آمار واطلاعات دقیق است

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی باحضور نمایندگان سه استان خراسان رضوی ،شمالی ،گلستان در مرکزآموزش زندانهای استان کارگاه آموزشی آشنایی عملی با مراکز اقدامات تامینی و تربیتی  برگزار شد .

مدیر کل زندانهای استان در جلسه پایانی این کارگاه آموزشی در جمع نمایندگان سه استان گفت : رعایت حقوق شهروندی در زندانبانی اسلامی بسیار مهم است که در زندانهای استان به بهترین نحو ممکن اجرایی شده است .

هاشمی گفت : در زمینه بهداشت ودرمان زندانیان در ابتدای ورود به زندان توسط پزشک زندان ویزیت و بیمار یابی میشوند و زندانیان معتاد به کلینیک مثلثی معرفی و مورد درمان قرار میگیرند .

وی افزود :فضای فیزیکی در اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی بسیار مهم است و هرچه فضای فیزیکی برای نگهداری و اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی بیشتر باشد اجرای برنامه ها با کیفیت برگزار و نتیجه بهتری حاصل خواهد شد و اکنون در زندانهای استان خراسان جنوبی سرانه فیزیکی برای هر زندانی حدود ۱۴ متر مربع است .

مدیر کل زندانهای استان گفت : حمایت از خانواده زندانیان نیز بسیار مهم است چرا که اگر حمایت نشوند دچار آسیب خواهند شد.

هاشمی تصریح کرد : تصمیم گیری صحیح و اصولی نیازمند آمار و اطلاعات دقیق است و لذا باید در اجرای همه برنامه ها ابتدا آمار و اطلاعات دقیق احصاء و سپس تصمیم گیری شود.

گفتنی است در این جلسه نمایندگان سه استان نتیجه بازدید از برنامه های زندان مرکزی بیرجند را بسیار خوب ارزیابی کردند و همچنین پیشنهاداتی برای بهبود برنامه ارائه نمودند .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*