مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی : امکان ادامه تحصیل برای زندانیان بازمانده از تحصیل در زندانهای استان در همه مقاطع تحصیلی فراهم است

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مدیر کل زندانهای استان با اعلام این خبر افزود :  هم اکنون ۷۰نفر از زندانیان در دوره های سواد آموزی ، ۶۵ نفر دبیرستان دوره اول ،۶۰ نفر هنرستان بزرگسالان  و ۴ نفر در دانشگاه مشغول به ادامه تحصیل هستند.

هاشمی افزود: مرکز یاددهی ویادگیری محلی شهید مطهری (ره) در دوره سواد آموزی ،دبیرستان بزرگسالان دانش وهنرستان بزرگسالان تربیت در دوره متوسطه در زندان مرکزی بیرجند فعال است واز آنجا که ریشه بسیاری از جرائم کم سوادی افراد جامعه می باشد سازمان زندانها امکانات تحصیلی به صورت کاملا رایگان برای زندانیان فراهم آورده است .

وی گفت:  تاکنون از هنرستان بزرگسالان تربیت زندان تعداد ۳۳نفر در رشته های خیاطی لباس مردانه ،جوشکاری برق وتعمیرموتور وبرق خودرو فارغ التحصیل شده اند وپس از آزادی از زندان فرصت اشتغال برای آنها در جامعه فراهم شده است.

مدیر کل زندانهای استان همچنین تصریح کرد: مددجویان در صورت تمایل در دوره های آموزش عالی نیز می توانند در دانشگاههای پیام نور استان ادامه تحصیل نمایند وهم اکنون ۴نفر دراین مقطع مشغول  به تحصیل می باشند.

وی همچنین از قبولی ۳۰نفر از مددجویان در آزمون طرح جامع سال ۹۷ خبر داد که این مددجویان نیز فرصت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را کسب نموده اند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*