جلسه کمیته فرهنگی و تربیتی زندانهای استان خراسان جنوبی
جلسه کمیته فرهنگی و تربیتی زندانهای استان خراسان جنوبی

مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی : ارتقاء سطح برنامه های فرهنگی و تربیتی هدفی است که باید با همت و تلاش مضاعف به آن دست یابیم

اولین کمیته فرهنگی و تربیتی زندانهای استان خراسان جنوبی در سال ۹۷ برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی مدیر کل زندانهای استان در اولین جلسه کمیته فرهنگی و تربیتی زندانهای استان با تاکید بر اهمیت برنامه های اصلاحی و تربیتی گفت: ارتقاء سطح برنامه های فرهنگی و تربیتی هدفی است که باید با همت و تلاش مضاعف به آن دست یابیم.

علی هاشمی گفت:تقویت برنامه های فرهنگی و تربیتی در سال ۹۷ یکی از مهمترین اهداف اداره کل زندانهای استان است که باید هم از جنبه کیفی و هم از جنبه کمی به آن پرداخته شود .

وی بیان کرد : برنامه های فرهنگی باید متنوع باشد تا زندانیان را جذب کند و از روز مره گی باید اجتناب کرد .

مدیر کل زندانهای استان خاطر نشان کرد: طرح حفظ قرآن باید تقویت شود چرا که حفظ قران باعث می شود زندانیان و خانواده آنها از بسیاری از آسیبهای اجتماعی مصون بمانند .

هاشمی به بحث نماز جماعت و اهمیت آن در زندانها اشاره کرد وگفت: نماز جماعت مهمترین برنامه فرهنگی و تربیتی است که انسان را از زشتی ها و پلیدی ها دور نگه می دارد و اگر انسان نماز را با خلوص نیت بجا آورد دچار آسیب های اجتماعی نخواهد شد .

وی به اهمیت حضور روحانیون در زندانها تاکید کرد و افزود: بازگو کردن احکام شرعی در کلاس های آموزشی بسیار مهم است .

این مقام مسئول اذعان نمود: آموزش های عقیدتی و مذهبی از مهمترین برنامه های آموزشی است که باید به جدیت به آن پرداخته شود .

مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی به برنامه های ورزشی اشاره کرد و افزود : ورزش باعث ارتقاء سلامت زندانیان میشود که باید با اجرای برنامه های متنوع ورزشی زمینه حضور همه زندانیان را فراهم کنیم .

وی تاکید کرد : ورزش صبحگاهی بسیار مهم است چرا که سهم مهمی در تامین سلامت زندانیان دارد .

هاشمی برنامه های هنری را مهم خواند و افزود : ایجاد شور و نشاط در زندگی هر انسانی مهم است و شادی و نشاط در زندانها اهمیت دوچندان دارد و برنامه های هنری باید در زندان با شادی و نشاط همراه باشد .

جلسه کمیته فرهنگی و تربیتی زندانهای استان خراسان جنوبی

جلسه کمیته فرهنگی و تربیتی زندانهای استان خراسان جنوبی

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*