مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی :آزادی ۱۲۶ نفر از زندانیان استان با بخشنامه مرخصی عید فطر

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان گفت :با اجرای بخشنامه مرخصی عید فطرتعداد ۸۹۱ نفر از زندانهای استان به مرخصی ۱۵ روزه اعزام شدند تا شبهای قدر و عید سعید فطر را در کنار خانواده خود باشند .

وی افزود : با اجرای این بخشنامه تعداد ۱۲۶ نفر از زندانیان که باقی مانده حبس آنها کمتر از شش ماه بود از زندانهای استان آزاد شدند .

وی افزود : اولین اولویت از اولویت های ده گانه سازمان زندانها کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندانیان است که یکی از راههای کاهش هدفمند جمعیت کیفری اجرای بخشنامه های قوه قضائیه است .

مدیر کل زندانهای استان گفت : استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی برای کاهش هدفمند جمعیت کیفری یکی از مهمترین برنامه های سازمان زندانها است و لیکن هر هفته شورای طبقه بندی با حضور قاضی ناظر بر زندان در زندانهای استان تشکیل می شود تا زندانیانی که شرایط لازم و کافی( شرکت در برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان ، عدم ارتکاب جرم در حین تحمل حبس ) برای استفاده از این ظرفیت ها از جمله عفو مشروط ، عفو موردی ، تعلیق مجازات ، مرخصی و زندان باز را دارند بتوانند از امتیازات استفاده کنند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*