مدیرکل زندان‌های خراسان‌جنوبی خبر داد: آزادی ۳۳ زندانی مهریه در خراسان‌جنوبی

مدیرکل زندان‌های خراسان‌جنوبی گفت: تعداد زندانیان مهریه آزاد شده در استان از طریق کمک‌های ستاد دیه و برنامه ماه عسل ۳۳ نفر بوده است.

علی هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهارداشت: تعدادی از زندانیان به سبب مهریه در زندان‌های به سر می‌برند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد زندانیان مهریه در زندان‌های استان ۲۳ نفر هستند.

مدیرکل زندان‌‌های خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه بخشی از زندانیان مهریه از طریق کمک‌های ستاد دیه آزاد می‌گردند که از ۱۵ فروردین‌ماه امسال تا ۱۹ آبان جاری تعداد ۱۱ نفر از زندانیان مهریه در زندان‌های استان از این طریق آزاد شده‌اند.

هاشمی ادامه داد: از این تعداد ۸ نفر مربوط به زندان بیرجند، دو نفر مربوط به زندان فردوس و یک نفر مربوط به زندان نهبندان بوده است.

وی به مبلغ بدهی این افراد اشاره کرد و گفت: مجموع مبلغ بدهی این افراد که به خاطر آن در زندان بوده‌اند ۳۱ میلیارد و ۶۹۴ میلیون و ۸۸۰ هزار و ۴۲۰ ریال بوده است.

مدیرکل زندان‌‌های خراسان‌جنوبی افزود: مبلغ گذشت شاکی ۲۸ میلیارد و ۱۴۶ میلیون و ۸۸۰ هزار و ۴۲۰ ریال، مبلغ نقدینگی محکومین ۳۶۵ میلیون ریال، مبلغ کمک ستاد دیه استان ۳۲۳ میلیون ریال و مبلغ کمک ستاد دیه کشور یک‌میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بوده است.

هاشمی به تسهیلات بانکی برای کمک به زندانیان مهریه در استان اشاره کرد و گفت: تسهیلات بانک ملت به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال، تسهیلات بانک صادارت به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال، تسهیلات بانک تجارت به مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال و تسهیلات بانک ملی به مبلغ ۳۱۰ میلیون ریال بوده است.

وی تعداد زندانیان مهریه آزاد شده استان از طریق برنامه ماه عسل تاکنون را ۲۲ نفر عنوان کرد و افزود: مبلغ کل بدهی این زندانیان ۶۰ میلیارد و ۱۴۰ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۹۶۱ ریال بوده که میزان گذشت شکات ۵۵ میلیارد و ۳۸۳ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۲۵۰ ریال، آورده زندانیان یک‌میلیارد و ۸۸ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۵۹۲ ریال، کمک از سایر منابع ۳۵۰ میلیون ریال و کمک‌های مردمی برنامه ماه عسل ۳ میلیارد و ۳۱۷ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۱۱۹ ریال بوده است.

هاشمی خاطرنشان کرد: کمترین مبلغ مهریه که افراد برای آن در زندان‌های استان حبس شده‌اند دو سکه بهار آزادی به عنوان پیش پرداخت و بیشترین مبلغ مهریه ۱۱۴ سکه بعلاوه ۳۰ میلیون ریال وجه نقد می‌باشد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*