مدیرکل زندانهای استان خراسان جنوبی در جمع زندانیان زندان مرکزی بیرجند:حضور موثر در برنامه های اشتغال و حرفه آموزی مهمترین راه بازگشت سعادتمندانه به جامعه است

به گزارش روابط عمومي اداره کل زندانهای استان خراسان جنوبی هاشمی مدیرکل زندانهای استان با حضور در زندان مرکزی بیرجند در جلسه پرسش و پاسخ با زندانیان شرکت کرد و به سوالات آنها پاسخ داد .

وی در جمع زندانیان گفت : غنی سازی اوقات فراغت در حوزه های فرهنگی،  اشتغال ، حرفه آموزی و حمایتی با هدف  آماده سازی برای بازگشت سعادتمندانه به جامعه و پیشگیری مجدد از وقوع جرم اجرا می شود .

مدیر کل زندانهای استان افزود: هدف از اجرای برنامه های اشتغال و حرفه آموزی بدست آوردن شغلی مناسب بعد از آزادی است تا زندانیان بتوانند پس از آزادی با شغلی مناسب زندگی خود را اداره کنند که بسیار مهم و ضروری است.

هاشمی افزود : در حال حاضر زندانهای خراسان جنوبی از وضعیت اشتغال و حرفه آموزی بسیار خوبی برخوردار است و حرفه هایی متنوعی در مراکز فنی و حرفه ای فعال در زندانهای استان متناسب با بازار کار به زندانیان ارائه می شود تا زندانیان بتوانند بنا به سلیقه خود در کارگاههای آموزشی شرکت کنند .

وی  برنامه های حرفه آموزی و اشتغال در زندانها را مهمترین برنامه توانمند سازی زندانیان برشمرد و افزود :توانمند سازی زندانیان در زمینه اشتغال موجب می شود بازگشت مجدد زندانی به چرخه جرم پس از آزادی به حداقل برسد .

مدیر کل زندانهای استان با اشاره به اهمیت امنیت در زندان گفت : برقرای نظم و انضباط در زندان زمینه ساز امنیت پایدار است و برنامه های اصلاحی و تربیتی با نظم و انضباط و امنیت نتیجه بخش است بنا بر این میطلبد همه افراد اعم از زندانی و کارمند و سرباز وظیفه در این زمینه تلاش کنند .

وی به برنامه های آموزشی اشاره کرد و افزود : بی سوادی مهمترین دلیل برای ارتکاب جرم است چرا که فرد بی سواد به عواقب عمل مجرمانه ای که انجام می دهد آگاه نیست و گاها از روی جهل مرتکب جرم میشود لذا سواد آموزی در زندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هم اکنون زمینه تحصیل رایگان زندانیان از نهضت تا دانشگاه فراهم است که امیدواریم زندانیان با عشق و علاقه در کلاسهای سواد آموزی حضور یابند .

هاشمی به بحث نماز و قرآن اشاره کرد و افزود : همانطور که خداوند در قرآن می فرماید « نماز انسان را از فحشا و منکر دور نگه می دارد »نماز شاه کلید حل همه مسائل مادی و معنوی ماست و با نماز است که انسان به سعادت در دنیا و آخرت دست می یابد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*