مدیرکل زندانهای استان خراسان جنوبی در بازدید پروژه نمایشگاه «از حرا تا حرم» کنگره ۲۰۰۰شهید استان : خدمت به شهداء عین شهادت است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان خراسان جنوبی بزرگترین پروژه فرهنگی تاریخی استان که به مناسبت کنگره ۲۰۰۰شهید استان در حال ساخت و اجرا می باشد توسط مدیرکل زندانهای استان خراسان جنوبی و همراهان ستادی مورد بازدید قرار گرفت . در این بازدید دو ساعته که جناب سرهنگ صادق احمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند و احمدی جانشین فرماندهی نیز ایشان را همراهی می نمود از کلیه اماکن مورد ساخت آن بازدید بعمل آمد. در پایان این بازدید و در جلسه ای که با حضور مسئولین در محل سالن اجتماعات سپاه برگزار شد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه از حضور مدیرکل زندانهای استان و همکاران که در جهت خداقوت به سازندگان این پروژه عظیم در این نمایشگاه حضور یافتند تقدیر و عنوان داشت : شروع نمایشگاه از غار حرا و بعثت پیامبر(ص) خواهد بود و پس از آن فتح مکه، خانه خدا و شکسته شدن بت ها به تصویر کشیده می شود. احمدی، پلان سوم نمایشگاه را واقعه غدیر خم و ابلاغ ولایت حضرت علی(ع) به پیامبر اسلام (ص) عنوان کرد و گفت: خطبه خوانی غدیر به صورت زنده در این بخش از نمایشگاه اجرا می شود. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند ادامه داد: پس از این صحنه، نمایشگاه وارد کوچه های مدینه و ظلم روا شده به حضرت فاطمه زهرا (س) می شود که در آنجا روشنگری در دفاع از حریم اهل بیت(ع) و خطبه فدکیه اجرا خواهد شد. وی، فضای شهر مدینه، مسجد النبی، بیت الاحزان و قبرستان بقیع را از دیگر صحنه های این نمایشگاه معرفی کرد و افزود: پس از آن صحنه دارالعماره شهر کوفه و جریان مسلم و هانی به تصویر کشیده می شود و در غرفه بعدی نیز صحرای کربلا، شط فرات، تل زینبیه و گوشه هایی ازاستقامت یاران امام حسین (ع) به نمایش گذاشته خواهد شد.


وی ادامه داد: از این مقطع به بعد نمایشگاه وارد حرم امام رضا(ع) شده و گوشه ای از رواق ها و فعالیت های فرهنگی حرم نمایش داده می شود. دبیر کمیته نمایشگاه کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی گفت: کار عمرانی آغاز شده و نمایشگاه قرار است به صورت ماندگار باقی بماند و البته کار بسیار سنگینی است که می بایست بصورت یک اقدام همگانی انجام پذیرد . وی همچنین اعلام نمود : مراحل ساخت این پروژه به نحوی خواهد بود که مسئله دشمن ستیزی در آن نمود داشته باشد . وی یادآور شد: به تصویر کشیدن دستاوردهای علمی و دفاعی ایران، اقتدار کشور و آسیب هایی که در مسیر نظام وجود دارد از دیگر صحنه های این نمایشگاه خواهد بود.
وی فضای قدس و آرمان فتح آن به دست مسلمانان، جبهه مقاومت و فضای مدافعان حرم، ایثار و ایستادگی در حرم حضرت زینب (س) را جزو قسمت های انتهایی این نمایشگاه معرفی کرد و گفت: افراد بازدید کننده در خروجی نمایشگاه نیز وارد سالن اجلاسیه خواهند شد.
صادق احمدی با تاکید بر اینکه برپایی نمایشگاه کار گسترده و سنگین است افزود: ساخت فضای فیزیکی در حال اتمام بوده و رنگ آمیزی فضای داخلی و صوت ، نور و تمرین گروههای نمایشی در حال انجا م می باشد و گروه های جهادی به صورت خودجوش  با شوق وصف نشدنی مشغول کار هستند. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند افزود: با توجه به گستردگی کار، در تامین مصالح ساختمانی، امکانات و تجهیزات نیاز به مساعدت مالی داریم که امید است همه ارگان ها و نهادهای مردمی در تامین هزینه های این نمایشگاه یاریگر دستاوردهای انقلاب باشند.
احمدی با تاکید بر اینکه نمایشگاه «از حرا تا حرم» در قالب هنر می تواند پیام انقلاب و اهل بیت(ع) را منتقل کند اظهار کرد: این نمایشگاه می تواند با به تصویر کشیدن الگوهای مناسب و نمادهای غنی در بحث آسیب های اجتماعی برای جوانان مفید باشد. در ادامه هاشمی مدیرکل زندانهای استان ضمن قدر دانی از تلاشهای صورت گرفته در این خصوص به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اشاره کرد که ایشان فرمودند : مظهر کامل ایمان راسخ در زنجیره‌ی بسیار مهم ایمان و مقاومت، شهیدان و ایثارگران هستند، بنابراین نظام اسلامی به تعظیم و تکریم شهدا نیازمند است. وی افزود : اگر مسئولان در تمام حوزه ها و ابعاد مسیری که شهدا رفتند و آن فرهنگ عاشورایی که رزمندگان داشتند را دارا باشند جامعه ما امروز دچار  مشکلات اجتماعی، اقتصادی و بیکاری نخواهد بود.

وی در پایان اعلام داشت که این اداره کل  آمادگی لازم جهت همکاری در زمینه های فرهنگی و هنری با نمایشگاه حرا تا حرم را دارد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*