علی هاشمی سرپرست اداره کل زندانهای استان خراسان جنوبی: ۳۴۸ زندانی در زندان مرکزی بیرجند حافظ قرآن کریم شدند

علی هاشمی سرپرست اداره کل زندانهای استان با گفتگو با روابط عمومی زندان مرکزی بیرجند، خبر داد؛ ۳۴۸ نفر از زندانیان زندان مرکزی بیرجند در طرح مشوق های قرآنی ، حافظ قرآن کریم شدند

علی هاشمی در ادامه این خبر تصریح کرد ؛ در طرح مشوق های قرآنی از ۳۴۸ نفر حافظ قرآن کریم ، تعداد ۱۹۸ نفر ۱ جز ، ۵۰ نفر ۲ جز ، ۸۰ نفر۳ جز ، ۱۵ نفر ۵ جز ، ۵ نفر حافظ کل قرآن کریم شدند.

سرپرست اداره کل زندانهای استان با بیان اینکه ، در طول اجرای طرح مشوق های قرآنی ، تا کنون تعداد ۸۵۲ نوبت مرخصی تشویقی قرآنی با هماهنگی مراجع قضایی به زندانیان حافظ قرآن کریم اعطاء شده است. گفت؛ طرح مشوق های قرآنی برای زندانیان و خانواده آنها اجرا می شود که تا این لحظه ۱۲۰ نفر از خانواده زندانیان در آزمون های حفظ قرآن کریم شرکت نموده و موفق به دریافت گواهینامه حفظ قرآن شده است که کل محفوظات خانواده ها از ۱ جز تا ۱۰ جز می باشد که در راستا طرح مشوق های قرآنی به تعداد ۱۲۰ نفر زندانی مرخصی تشویقی قرآنی تعلق گرفته شده.

وی خاطر نشان کرد ؛ برای تربیت حافظان قرآن کریم جلسات متعددی با حضور مسئولین و متولیان فرهنگی شهرستان برگزار و از اساتید و مربیان برجسته قرآنی برای آموزش زندانیان دعوت صورت گرفته است.

ایشان افزود؛ در طرح مشوق های قرآنی ، تعداد ۲ مربی از همکاران فرهنگی و تعداد ۲۰ مربی از بین خود زندانیان که برای آموزش قرآن کریم تربیت شده اند ، مشغول به آموزش زندانیان در رشته های روانخوانی ، تجوید و حفظ قرآن ، در خانه قرآن شهری روضه رضوان زندان مرکزی بیرجند هستند.

سرپرست اداره کل زندانهای استان در خصوص طرح مشوق های قرآنی گفت ؛ به جهت آشنا سازی مددجویان با معارف قرآنی و به منظور اصلاح و تربیت آنان بر اساس توافق صورت گرفته ، با دادستان مرکز استان و معاونت فرهنگی دادگستری استان ، طرح مشوق های قرآنی در زندان مرکزی اجرا و مقرر شد تا با حفظ ۳ صفحه از قران کریم توسط زندانی ۲ روز و همچنین خانواده وی (فرزند، پدر ، مادر، همسر)، یک روز و با حفظ ۱ جز قرآن کریم ۱۰روز مرخصی تشویقی قرآنی به زندانی اعطاء گردد .

علی هاشمی در انتها افزود:امید است با ارائه ی این قبیل آموزش های دینی و اعتقادی به مددجویان، شرایط را برای اصلاح و تربیت و باز اجتماعی شدن و بازگشت سعادتمندانۀ آنان به جامعه فراهم کرده باشیم.
img_1429

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*