طرح مراقبت الکترونیکی از زندانیان در خراسان جنوبی آغاز شد

بیرجند – ایرنا – مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: طرح مراقبت الکترونیکی از زندانیان نخستین بار برای کاهش هدفمند جمعیت کیفری و اجرای مجازات های جایگزین از ماه جاری در استان آغاز شد.

علی هاشمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای اجرای طرح مراقبت الکترونیکی از زندانیان، هفته گذشته نخستین زندانی با پابند الکترونیکی از زندان مرکزی بیرجند آزاد شد.
وی بیان کرد: قانون به قضات این اجازه را می دهد که به جای مجازات حبس به مراقبت الکترونیکی به وسیله پابند رای دهند.
مدیرکل زندان های خراسان جنوبی، نظارت الکترنیکی را نوعی کنترل متهمان و مجرمان دانست که در آن فرد متهم با استفاده از سامانه الکترونیکی هوشمند مانند دستبند یا پابند هشدار دهنده در یک محدوده مشخص و محدود کنترل می شود.
وی اظهار داشت: با اجرای این طرح فرد از زندان آزاد می شود و در محدوده ای که قاضی رای می دهد محدود می شود.
هاشمی با بیان اینکه با اجرای طرح مراقبت الکترونیکی زندانی در کنار خانواده خود است یادآور شد: از این طریق بسیاری از مشکلات خانواده زندانیان حل و فصل خواهد شد.
وی یادآور شد: جرایم تعزیری درجه پنج تا هشت و متهمانی که در اجرای بند (چ) ماده ۲۱۷ قرار تامین مراقبت الکترونیک دارند می توانند از سامانه مراقبت الکترونیکی استفاده کنند.
مدیرکل زندان های خراسان جنوبی افزود: محکومان به حبس با رضایت خود زندانی و در محدوده مشخص سامانه الکترونیکی، تحت نظارت و مراقبت قرار می گیرند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*