جلسه اعضای هیات امنای ستاد دیه استان خراسان جنوبی
جلسه اعضای هیات امنای ستاد دیه استان خراسان جنوبی

مدیر عامل ستاد دیه کشور در خراسان جنوبی:در سه دهه فعالیت ستاد دیه ۱۱۳هزار و۶۶۴ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد از زندانهای کشور آزاد شدند

مدیر عامل ستاد رسیدگی به امور دیه کشور در سفر به خراسان جنوبی در جلسه با اعضاء هیات مدیره ستاد دیه استان گفت : در سه دهه فعالیت ستاد دیه ۱۱۳هزارو ۶۶۴ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد از زندانهای کشور آزاد شدند.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی جلسه اعضای هیات مدیره ستاد دیه استان با حضور سید اسدالله جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور  و دکتر امیر حسن خانی نماینده مردم شریف فردوس، بشرویه و طبس در مجلس شورای اسلامی در دادگستری کل استان خراسان جنوبی برگزار شد .

مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت : سال گذشته ۱۰۶۷۹ نفر با بدهی به مبلغ ۹۷۲میلیارد تومان از زندانهای کشور آزاد شدند که از این مبلغ ۳۷۰میلیارد تومان را شکات زندانیان گذشت کردند .

وی افزود:۱۰۹ نفر از زندانیان خراسان جنوبی سال گذشته با کمک های ستاد دیه از زندانهای استان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند .

جولایی افزود : اساس نامه ستاد دیه دستوالعمل ماست که دو دفعه بازنگری شده است و باید طبق آن عمل کنیم .

وی افزود : هر سال شیوه نامه ستاد دیه تصویب و ابلاغ می شود .

مدیر عامل ستاد دیه کشور تحقیق را مهمترین مرحله در بررسی پرونده های زندانیان جرایم غیر عمد خواند و افزود :با تحقیق در مورد زندگی زندانیان جرایم غیر عمد مشخص میشود زندانی نیازمند کمک ستاد دیه است یا خیر ؟

سید اسدالله جولایی خاطر نشان کرد :ستاد دیه دو رسالت مهم دارد یکی مبارزه با معلول که با کمک مردم و گذشت شکات و تسهیلات بانکی به معلول کمک میکنیم و دوم مبارزه با علت که بسیار مهم است و گاهی به آن توجه نمی شود .

مدیر عامل ستاد دیه کشورخاطر نشان کرد: آموزش و فرهنگ سازی در زمینه آگاهی مردم از مشکلات مهریه های سنگین وجرایم غیر عمد باید از طرق مختلف از جمله صدا و سیما صورت گیرد و در این زمینه باید از همه ظرفیت های کشور کمک گرفت .

دکتر امیر حسن خانی نماینده مردم شریف فردوس طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تاکید بر اهمیت به کمک به زندانیان جرایم غیر عمد گفت : زندانیان جرایم غیر عمد همه مشکلات دارند که باید به آنها کمک شود

وی از مدیر عامل ستاد دیه کشور خواست تا زندانیان خراسان جنوبی در ستاد دیه کشور به صورت ویژه دیده شوند .

علیرضا صیفی رئیس کل دادگستری استان نیز گفت : نحوه اجرای محکومیت های مالی نیازمند چکش کاری است .

وی افزود : ستاد دیه استان هر هفته یک جلسه برای رسیدگی به پرونده زندانیان جرایم غیر عمد برگزار میکند که امید واریم با حضور مدیر عامل ستاد دیه کشور زمینه ازادی زندانیان جرایم غیر عمد استان که کمتراز ۲۰۰ نفر هم هستند فراهم شود .

علی هاشمی مدیر کل زندانها و دبیر ستاد دیه استان نیز گفت : سال ۹۵ تعداد۱۱۵ نفر با مبلغ ۷میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان که ۳میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آن را شکات گذشت کردند از زندانهای استان آزاد شدند .

وی افزود : در سال ۹۵تعداد ۱۸۷ پرونده در ستاد دیه مطرح شده است که ۳۹ جلسه تشکیل شد و خروجی آن آزادی ۱۱۵ نفراز زندانیانم جرایم غیر عمد بود .

دبیر ستاد دیه استان افزود: سال ۹۶ تعداد ۱۰۹ نفر با مبلغ بدهی ۹میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از زندانهای استان آزاد شدند که ۱۹۰ پرونده در ۴۰جلسه بررسی شد و خروجی آن ازادی ۱۰۹ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد بود .

مدیر کل زندانهای استان تصریح کرد: سال ۹۷ تعداد ۱۶ نفر با مبلغ بدهی ۱میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از زندانهای استان آزاد شدند که ۳۹ پرونده طی ۴ جلسه بررسی شد که خروجی آن آزادی ۱۶ نفر از زندانهای استان بود .

وی افزود : هدف ما در ستاد دیه علاوه بر آزادی زندانیان جرایم غیر عمد  آگاه سازی مردم و تقویت حس مشارکت و نوع دوستی مردم و همچنین ایجاد بارقه امید در زندانیان جرایم غیر عمد است که بسیار مهم و ضروری میباشد.

وی از آزادی یک نفر زندانی زن با بدهی مبلغ ۴۰۶ میلیون تومان خبر داد و افزود: ۱۶۰میلیون تومان از بدهی این زندانی زن را ستاد مردمی دیه پرداخت کرده است .

سلم آبادی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان نیز در این جلسه گفت : وظیفه کمیته امداد امام خمینی (ره) انجام تحقیقات است که سعی میکنیم به دقت انجام گیرد تا حقی از کسی ضایع نشود .

وی افزود: با توجه به اینکه خانواده زندانیان مددجوی کمیته امداد هستند کمک های معیشتی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی به خانواده زندانیان اعطا می شود .

مدیر کل کمیته امداد گفت : بر اساس مصوبات ستاد دیه به زندانیان جرایم غیر عمد نیز کمک میکنیم تا به اغوش خانواده بازگردند .

علی اکبر خویی مدیر نمایندگی ستاد دیه نیز در این جلسه گفت : راه اندازی شورای حل اختلاف در زندان مرکزی کمک بسیار بزرگی در راستای کمک به برگزاری جلسات صلح و سازش نموده است .

وی افزود :۵ نفر زندانی زن جرایم غیر عمد استان یک میلیارد تومان بدهی دارند .

گفتنی است اعضای هیات امنای ستاد دیه نیز نظرات کارشناسی خود را در این جلسه مطرح کردند .

جلسه اعضای هیات امنای ستاد دیه استان خراسان جنوبی

جلسه اعضای هیات امنای ستاد دیه استان خراسان جنوبی

جلسه اعضای هیات امنای ستاد دیه استان خراسان جنوبی

جلسه اعضای هیات امنای ستاد دیه استان خراسان جنوبی

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*