سرپرست جدید زندان نهبندان معرفی شد

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان طی مراسمی با حضور هاشمی مدیر کل زندانهای استان و حجت الاسلام خزاعی امام جمعه، کریمان خراسانی فرماندار،حجت الاسلام مختاری رئیس دادگستری ،عبدالهی دادستان و فرماندهان نظامی و انتظامی در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهبندان ،محمد رضا زنگویی به عنوان سرپرست جدید زندان نهبندان معرفی شد .

حجت الاسلام خزاعی امام جمعه شهرستان نهبندان طی سخنانی گفت :زندان درنظام اسلامی با زندان در کشور های غربی متفاوت است چرا که در نظام اسلامی زندان محلی برای باز اجتماعی کردن افراد خطا کار است و کارکنان و مسئولین زندان تمام تلاش خود را برای بازگشت عزتمندانه زندانیان به جامعه به کار میگیرند که بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی بسیار خوب در زندان های استان گفت : نگاه تربیتی به زندان باید تقویت شود .

امام جمعه شهرستان نهبندان در ادامه افزود: در عین حال که برنامه های اصلاحی و تربیتی به بهترین نحو اجرایی می شود ولی باید زندان زدایی با احکام جایگزین مد نظر مسئولین قضائی باشد چرا که هم فرد خطا کار متنبه می شود و هم تاثیر گذاری آن بهتر است .

حجت السلام خزاعی با اشاره به رافت اسلامی در عفو گسترده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) افزود: با تدبیر مقام معظم رهبری شور و شوق مضاعفی درخانواده زندانیان آزاد شده و عفو شده ایجاد شده است .

امام جمعه نهبندان به پروژه آبرسانی زندان نهبندان اشاره کرد و از فرماندار شهرستان خواست تا به طور جدی پروژه آبرسانی به زندان نهبندان پیگیری و افتتاح شود .

هاشمی مدیر کل زندانهای استان در این جلسه با اشاره به عفو گسترده مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) به مناسبت چلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با اجرای این عفو ۹۶۸ نفر از زندانیان استان از زندانهای استان آزاد شدند و حدود ۲هزار نفر نیز مورد تخفیف مجازات قرار گرفتند .

وی افزود : با اجرای بخشنامه مرخصی عید نوروز رئیس قوه قضائیه نیز ۱۴۵ نفر از زندانیان استان که حبس زیر شش ماه داشتند از زندانهای استان آزاد شدند و حدود ۸۷۰نفر نیز به مرخصی اعزام شدند تا ایام عید را در کنار خانواده خود باشند .

مدیر کل زندانهای استان با اشاره به فعالیتهای ستاد مردمی دیه در راستای کمک به زندانیان جرایم غیر عمد گفت با کمک ستاد مردمی دیه استان و کمک های مردمی برنامه ماه عسل ۱۳۵ نفر از زندانیان در سال ۹۷ از زندانهای استان آزاد شدند که بالای ۱۶ میلیارد تومان بدهی داشتند .

عضو شورای قضائی استان گفت : سرانه فیزیکی در زندانهای استان با افتتاح زندان جدید طبس بالغ بر ۱۴متر مربع میشود که فضای بسیار خوبی برای اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی است .

هاشمی افزود: با اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی در سال ۹۷ در زمینه اقامه نماز اداره کل زندانهای استان از ۱۰۰۰ امتیاز ممکن هزار امتیازکسب کرد و به عنوان دستگاه برتر معرفی شد .و همچنین در زمینه اشتغال و حرفه آموزی نیز مقام دوم کشوری را کسب کردیم .

وی خطاب به رئیس جدید زندان نهبندان افزود : تعامل با دستگاههای اجرایی نقش بسیار مهمی در اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی دارد.

مدیر کل زندانهای استان از فرماندار شهرستان نهبندان به جهت اعتبارات در نظر گرفته شده برای پروژه آب زندان نهبندان تشکر و قدر دانی کرد.

کریمان خراسانی فرماندار شهرستان نهبندان نیز در این مراسم گفت: پروژه آبرسانی به زندان نهبندان و فیبر نوری را در کارگروه ویژه بررسی میکنیم و تا کنون نیز اقدامات بسیار خوبی در جهت راه اندازی این پروژه انجام شده است.Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*