زنگویی رئیس زندان نهبندان : امام حسین (ع) الگوی همه آزادمردان عالم است

محمد رضا زنگویی در گفتگو با روابط عمومی مرکز نهبندان عنوان کرد ،  امام حسین (ع) الگوی همه آزاد مردان عالم است و عزاداری برای امام حسین (ع) عامل بقای اسلام و احیای تشیع است و سوگواری برای اهل بیت (ع) و مخصوصاً امام حسین (ع) می بایست همه ساله برگزارشود چراکه بازخوانی مکتب عاشورا  و حادثه عظیم کربلا درس های فراوانی به همراه دارد که یادآوری آن برای نسل امروز ضروری و اجتناب ناپذیر است .

وی در جمع زندانیان با اشاره به فضیلت های عزاداری ایام ماه محرم و حضور در مراسم سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) افزود ؛ از  نتایج عزاداري آمرزش گناهان ، دستیابی به حسن عاقبت  و مهمترین آن ابقاي اسلام و احياي تشيّع  می باشد

 درادامه محمد رضا زنگویی  با بیان درس های اخلاقی عاشورا خاطر نشان کردو گفت؛ ،در مجالس عزاداری بايد توجّه شود که امام حسین«ع» در روز عاشورا، در بحبوحه جنگ، نماز خواندند، پس شیعه ايشان هم باید به نماز اهمیت بدهد. ودر راه دین از هیچ کوششی دریغ نکند . وی در پایان افزود؛ مراسم مداحی و سینه زنی با دعوت از سخنرانان مذهبی و مداحان برجسته شهرستان  تا پایان دهه اول محرم ویژه زندانیان برگزار  خواهد شد .

شایان ذکر است در حاشیه مراسم مذهبی و معنوی ایام محرم ،  محسن خراسانی آیسک  فرمانده یگان حفاظت زندان  با پرسنل یگان در نشستی صمیمانه گرد هم آمدند و ضمن برنامه ریزی در حوزه حفاظت و امنیت زندان مشکلات خود را مطرح و فرمانده یگان حفاظت به سوالات  آنان پاسخ داد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*