زندان جدید شهرستان طبس به بهره برداری رسید

 با حضور مدیر کل زندان های خراسان جنوبی و امام جمعه و مسئولین لشکری و کشوری و قضائی شهرستان طبس زندان جدید این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید .

هاشمی مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: از دستاورد‌های انقلاب اسلامی این است که زندان‌ها امروز از حالت پلیسی به اصلاحی و تربیتی تبدیل شده است و رسالت اصلی ما امروز رسالت تربیتی است و در همین راستا ۱۲ کانون فرهنگی هنری با همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در زندان های خراسان جنوبی راه اندازی شده است که کانون فرهنگی هنری تربیت مستقر در زندان طبس موفق شد مقام دوم کشوری را در بین کانون های مساجد کشور به دست آورد .

وی همچنین گفت : در زمینه نماز نیز زندان های استان شش سال متوالی به عنوان دستگاه برتر معرفی شده است.

هاشمی افزود: در زمینه اشتغال و حرفه آموزی که شاه بیت بازاجتماعی شدن زندانیان است اداره کل زندان های استان مقام سوم کشوری را از آن خود کرده است.

او با اشاره به اینکه با افتتاح این مکان، زندان طبس به خارج از شهر منتقل شد افزود: در شهرستان طبس امسال در مقایسه با سال قبل شش و نیم درصد تعداد افراد ورودی به زندان کمتر بوده است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: فضای فیزیکی برای هر زندانی با افتتاح زندان جدید طبس در خراسان جنوبی حداقل چهارده مترمربع شده است.

هاشمی بیان کرد:زندان جدید طبس در ۸ هکتار زمین احداث شده است.

حجت الاسلام محمدی، امام جمعه طبس هم در آئین افتتاح زندان جدید طبس گفت: با تدابیر لازم باید زندان‌ها به مراکز فرهنگی تبدیل شود.

وی زندان جدید طبس را بسیار خوب ارزیابی کرد.

گفتنی است همزمان با افتتاح زندان جدید طبس یک نفر از زندانیان جرائم غیرعمد با کمک های مردمی ستاد دیه از زندان آزاد شد.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*