ریشه کنی بی سوادی در زندان مرکزی بیرجند

در مراسمی از معلیمن شاغل در مدارس زندان مرکزی بیرجند تجلیل شد.

مرتضوی معاون سواد آموزی آموزش و پرورش در این جلسه گفت : تجربه نشان داده در مناطقی از کشور که سطح تحصیل مردم بالاتر است قانونمند بودن مردم نیز بیشتر بوده و مردم همکاری بیشتر و با مسئولین دارند که در این خصوص استان خراسان جنوبی به عنوان یک استان علمی و فرهنگی در بین استان های دیگر می درخشد.

وی افزود:آموزش سواد آموزی یعنی توانایی دادن به کسی که تا دیروز مهارت خواندن و نوشتن نداشت و امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی موفق به خواندن و نوشتن و دیگر مهارت ها شده است  .

رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان از پیشتاز بودن زندان مرکزی بیرجند در ریشه کنی بیسوادی خبر داد .

وی گفت : با تعامل خوب زندان بیرجند با اداره آموزش و پرورش شهرستان خوسف هر هفته اسامی زندانیان ورودی بیسواد به واحد سواد آموزی اعلام و در جهت آموزش آنان اقدام        می گردد .

طیبی نسب رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان بیرجند نیز در این مراسم گفت : یکی از اقدامات خوب انجام شده در حوزه ریشه کنی بیسوادی پالایش لحظه به لحظه آمار زندانیان بیسواد و کم سواد می باشد از طرفی هر ساله در شهریور ماه تمامی زندانیان با مدرک تحصیلی ابتدایی نیز با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان خوسف مورد بررسی قرار گرفته و در صورت محرز شدن بیسوادی و کم سوادی فرد اقدامات لازم جهت آموزش وی اقدام می گردد   که هم اکنون تعداد ۱۲۰ نفر از زندانیان در مرکز یاد دهی و یادگیری شهید مطهری (رحمه الله علیه) زندان مرکزی بیرجند مشغول آموزش می باشند .

در پایان این مراسم از معلمین و فعالین حوزه سواد آموزی زندان مرکزی بیرجند تقدیر گردید.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content