راه رسیدن به خدا دوری از هوای نفس است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان خراسان جنوبی : دومین یادواره شهدای اداره کل زندانهای استان با حضور آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، مسئولین ستادی و استانی و خانواده های گرانقدر شهداء در محل مجتمع فرهنگی غدیر شهرستان بیرجند برگزار شد.

علی هاشمی سرپرست اداره کل ضمن خیرمقدم و تبریک به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی، گزارشی از فعالیتهای ستاد گرامیداشت یادواره شهدای ارائه و از دست اندرکاران برگزاری همایش تقدیر و تشکر نمود.
وی هدف از برگزاری یادواره را گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهات و زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهداء دانست .
آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: رسیدن به خدا تنها به یک قدم نیاز دارد و آن قدم نیز گذاشتن پا روی نفس است، وقتی پا روی نفس گذاشته شد انسان به خدا می رسد.
حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی امشب در دومین یادواره شهدای اداره کل زندان های خراسان جنوبی، اظهار داشت: شهدا به وظیفه خود عمل کرده اند، این شهدا به یادواره و مراسم نیاز ندارند زیرا آن ها به سرمنزل مقصود رسیده اند.
وی با بیان اینکه ما به شهدا نیاز داریم، گفت: انسان ها مسیر طولانی را پیش رو دارند، شهادت در مسیر هدف است اما خود هدف نیست بلکه هدف تثبیت کلمة الله، اعلای کلمه توحید، ایجاد عدالت و برداشتن ظلم است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: شهدا در مسیر این اهداف بزرگ و پیاده کردن توحید واقعی به شهادت رسیده اند و به طور قطع آن ها به سرمنزل مقصود رسیده اند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه نباید خود را به خواب بزنیم، تصریح کرد: شهدا در آزمایشات مختلف روسفید بیرون آمده‌اند و نفس آن ها در زمان شهادت دعای مستجاب بود.
وی ادامه داد: خداوند مشتری خوبی برای خریدن کالای انسان که همان جان و اعضای بدن او است می باشد و شهدا نیز طبق معامله ای که با خداوند کردند دست از انواع کارهای غیرضروری کشیدند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: رسیدن به خدا تنها به یک قدم نیاز دارد و آن قدم نیز گذاشتن پا روی نفس است، وقتی پا روی نفس گذاشته شد انسان به خدا می رسد.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه انبیاء و اولیای الهی برای احیای کلمه حق و ابطال باطل گام برداشتند، اظهار کرد: هیچ چیزی بالاتر از مبارزه با کفر، شرک و ظلم در جبهه های مختلف نظامی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و اثبات کردن حق و ابطال کردن باطل نیست.
گفتنی است در پایان جلسه از ۲۵ خانواده شهید اداره کل زندان‌های خراسان جنوبی تجلیل به عمل آمد.

94958_464 94959_423 94961_676 94963_306 94970_726 94971_565 94974_832

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*