رئیس دادگستری شهرستان از زندان قاین بازدید کرد

به مناسبت دهه مبارک فجر، مسئولین قضایی شهرستان از زندان قاین بازدید و نشست شورای قضایی شهرستان با حضور رئیس دادگستری و اعضای شورای قضایی با موضوع بررسی مشکلات زندان و رسیدگی به امور زندانیان درسالن اجتماعات زندان تشکیل شد.

علی اکبر رضائی ریس دادگستری قاین در بازدید از زندان ، وضعیت بازدید قضات ناظر بر زندان از این مرکز را بررسی و تأکید کرد: لازم است قضات ملاقات چهره به چهره با زندانیان داشته باشند و مشکلات متهمین تحت قرار را در اسرع وقت بررسی نمایند.

وی همچنین با زندانیان زندان قاین ملاقات کرد و پس از بازدید گفت: بخش مهمی از خدمات مستقیم که مردم از آن برخوردارند از آن دستگاه قضایی است که بیشترین مراجعه کننده را دارد.

رئیس دادگستری بیان کرد: امروز به فضل پروردگار دستگاه قضایی؛ اسلامی و انقلابی و مردم محور است خود را خادم مردم می داند.

وی با تأکید بر اجرای دستورالعمل رئیس قوه قضاییه گفت: قضات باید به صورت مستمر از زندانها بازدید و چهره به چهره وضعیت زندانیان را بررسی و با همه زندانیان ملاقات کنند و قضات ناظر بر زندان باید درخواست زندانی را با جدیت و در جهت رفع مشکلات آنان بررسی و هرگونه ارشاد و راهکار قضایی را منعکس کنند.

رئیس زندان قاین نیز در جمع مسؤولین قضایی شهرستان گفت: اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان ها و تسریع در روند رسیدگی‌ پرونده های قضایی مورد تأکید ریاست قوه قضائیه است و این مهم با تعامل مجموعه قضایی امکان پذیر است.

سیدمحمد رضا موسوی ثانی افزود: حضور قضات در زندان ها علاوه بر اینکه زمینه آرامش روحی و روانی در بین زندانیان را فراهم می کند و مشکلات قضایی آنان را به حداقل می رساند در ارتقای امنیت زندان نیز تأثیرگذار است.

وی اظهار داشت: حضور قضات در زندان و دیدار چهره به چهره با زندانیان، در اعطای امتیازات حقوقی و قانونی از جمله مرخصی، تخفیف مجازات و آزادی مشروط مؤثر است.

موسوی اظهار امیدواری کرد که در بازدید مسؤولین قضایی از زندان شهرستان در دهه مبارک فجر و عفو مقام معظم رهبری به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نیز زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان فراهم گردد./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*