دیدار مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی با مدیران کل تعزیرات حکومتی و اقتصاد و دارایی استان

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان در راستای تعامل با دستگاههای اجرایی در جهت توسعه و پیشرفت خدمات رسانی به زندانیان با اشرفی مدیر کل تعزیرات حکومتی و جعفری مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان جنوبی دیدار و گفتگو کرد .
مدیر کل زندانهای استان در این دیدار ها ضمن تاکید بر تعامل بین دستگاهها گفت : خانواده زندانیان نیازمند حمایت همه دستگاهها هستند چرا که با زندانی شدن سرپرست خانواده بیشترین آسیب های اجتماعی متوجه خانواده زندانی خواهد شد.
وی افزود : مواد مخدر بیشترین فراوانی جرم در بین زندانیان استان خراسان جنوبی را دارد و ۷۰ درصد زندانیان به این جرم در زندان به سر می برند .
مدیر کل زندانهای استان گفت : عدم آگاهی و کم سوادی مهمترین علت گرفتار شدن بیشتر زندانیان است چرا که از عاقبت جرمی که انجام میدهند آگاهی ندارند لذا باید همه نهاد های فرهنگی از جمله رسانه ها در این زمینه فرهنگ سازی کنند .
علی هاشمی تصریح کرد : در زندانهای استان به زندانیان حرفه آموزی در رشته های مختلف آموزش داده میشود لذا پس از آزادی میتوانند با حمایت دستگاهها صاحب شغل شوند و با شغلی که به دست می آورند به چرخه مجدد جرم باز نگردند و این مهمترین مولفه در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی است .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*