دکتر علی شمس:۲۴ درصد زندانیان خراسان جنوبی اشتغال مولد دارند

علی شمس مشاور رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به همراه مدیر کل زندان های استان و مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز استان باحجت الاسلام حمیدی رئیس کل دادگستری استان دیدار و گفتگو کرد.

علی شمس در این دیدار گفت : ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغال زندانیان در زندان های استان ایجاد شده است و هم اکنون ۲۴ درصد زندانیان استان به تعداد ۶۷۴ نفر اشتغال مولد دارند و حقوق دریافت میکنند که از این حیث اداره کل زندان های استان رتبه هفتم کشوری را داراست .

مشاور رئیس سازمان زندان ها در امور اشتغال گفت :طبق اعلام مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان ظرفیت برای ایجاد اشتغال مولد برای هزار نفر از زندانیان استان وجود دارد و نیازمند همکاری دستگاه قضائی برای فرستادن این تعداد از زندانیان به زندان باز هستند .

حمیدی رئیس کل دادگستری استان نیز ضمن اعلام آمادگی برای همکاری و تعامل با اداره کل زندان های استان در خصوص تامین نیروی زندانی مورد نیاز کارگاهها و مراکز اشتغال و حرفه آموزی زندان های استان گفت : با همکاری اداره کل زندان های استان طرح ها و برنامه های لازم برای توسعه اشتغال و حرفه آموزی تهیه خواهد شد و جلسه ای نیز با حضور دادستان و معاونین دادگستری برای تصمیم گیری در خصوص انتقال زندانیان از زندان بسته به زندان باز برگزار می گردد .

هاشمی مدیر کل زندان های استان نیز ابتدا گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه نمود و گفت: در سال های ۹۷ و ۹۸ رتبه اول و دوم حرفه آموزی را در سطح کشور کسب کردیم و در زمینه اشتغال نیز در سال ۹۹ رتبه هفتم کشوری را داریم .

وی افزود :با رویکرد جدید سازمان زندان ها در خصوص اشتغال و حرفه آموزی هم اکنون ۳۵ درصد زندانیان استان در زندان باز نگهداری می شوند و مشغول به اشتغال و حرفه آموزی هستند که در این باره توسعه مزرعه شتر مرغ زندان مرکزی و توسعه دیگر مراکز اشتغال و حرفه آموزی در زندان های استان را در دستور کار قرار داریم تا این رقم را به ۵۰ درصد برسانیم .

وی افزود : تعامل بسیار خوبی با دستگاه قضائی داریم حتی در زندان نهبندان با تعاملی که با دادستان برقرار شده است از زیر ساخت های مرکز فنی و حرفه ای شهرستان نیز برای اشتغال و حرفه آموزی زندانیان استفاده می شود و زندانیان روزانه به این مرکز فنی و حرفه ای برای مهارت آموزی اعزام می شوند .

وی افزود :استان خراسان جنوبی استانی صنعتی نیست اما ما آمادگی لازم برای توسعه اشتغال در زندان های استان داریم چرا که معتقدیم با ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان آسیب هایی که ممکن است به آن دچار شوند کاهش می یابد.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content