دکتر علی شمس :یکی از ارکان اصلی اصلاح و تربیت اشتغال و حرفه آموزی است

دکتر علی شمس مشاور رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در امور اشتغال و حرفه آموزی و بازرس ویژه ستاد دیه کشور با حضور در زندان مرکزی بیرجند از مراکز اشتغال و حرفه آموزی زندان مرکزی بیرجند بازدید کرد .

وی در جلسه اشتغال و حرفه آموزی زندان های استان که در زندان مرکزی بیرجند برگزار شد گفت: استان خراسان جنوبی در زمینه ایجاد اشتغال هفتمین استان برتر کشور است چرا که میانگین کشوری ایجاد شغل مولد ۱۸ درصد است اما در استان خراسان جنوبی برای ۲۴ درصد از زندانیان تاکنون اشتغال مولد ایجاد شده است که باید در برنامه طرح تحول این رقم به ۵۰ درصد برسد.

دکتر شمس گفت : هرچه کار فرهنگی در زندان انجام دهیم اما اشتغال زندانیان توسعه نیابد با مشکل برخورد میکنیم چرا که بدون درآمد مسلما دچار آسیب های اجتماعی می شوند و لذا باید راهی برای زندانیان بازکنیم تا کسب درآمد کنند تا پس از آزادی بازگشتی به زندان نداشته باشند .

بازرس ویژه ستاد دیه کشور گفت: برای تولیدات زندانیان که از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار هستند نیز بازار فروش پیدا کنیم تا از این طریق کسب درآمد کنند .

وی به اشتغال نشسته زندانیان اشاره کرد و گفت : با همکاری بخش خصوصی زمینه را طوری مهیا کنیم که زندانیان روی تخت هم بتوانند کار کنند .

مشاور رئیس سازمان زندان هایبیان کرد:با تعامل دستگاه قضائی طوری عمل کنیم که زندانیان حتی در طول مدت مرخصی نیز مشغول به کار باشند و هشت ساعتی که در شبانه روز کار میکنند را جزء مرخصی آنها حساب نکنیم و به سرجمع مرخصی آنها اضافه کنیم تا انگیزه ای برای اشتغال در زمان مرخصی نیز برای زندانیان وجود داشته باشد .

مدیر کل زندان های استان نیز ابتدا گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زمینه اشتغال و حرفه آموزی ارائه نمود و گفت : توسعه اشتغال و حرفه آموزی از مهمترین اهداف ما در سال ۹۹ است و توسعه پرورش شتر مرغ نیز آغاز شده است که امیداوریم با توسعه این مرکز زندانیان مشغول به کار در این مرکز به ۵۰ نفر افزایش یابد .

وی افزود : کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی در زندان مرکزی بیش از سه هزار متر مربع است که روزانه بیش از ۳۰۰ نفر از این کارگاههای برای حرفه آموزی استفاده میکنند .

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content