در راستای برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی در مسجد جواد الائمه (ع) بیرجند راههای مبارزه با آسیب های اجتماعی راتشریح کرد

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان در راستای برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی به مسجد جواد الائمه(ع) یکی از محله های شهرستان بیرجند رفت و در جشن انقلاب اسلامی که به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شده بود شرکت کرد .

علی هاشمی طی سخنانی ابتدا شمه ای از مبارزات امام خمینی(ره) از سال ۱۳۴۱  تا ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را به صورت تیتروار تشریح کرد

مدیر کل زندانهای استان در جمع مردم بیرجند گفت :اعتیاد مهمترین آسیب اجتماعی است که باید با آن مبارزه کرد .

وی افزود: اگر خانواده ها بر رفتار فرزندان خود نظارت نکنند مسلما گرفتار این معضل اجتماعی خواهند شد که پایان آن بسیار غم انگیز است .

هاشمی فقر و بیکاری را نیز یکی دیگر از آسیب های اجتماعی برشمرد و افزود : اگردستگاههای متولی وظایف خود را در قبال ایجاد اشتغال به درستی انجام دهند شاهد ریشه کن شدن این معضل اجتماعی خواهیم بود و مسلما نتیجه کم کاری مسئولین دستگاههای اجرایی زندانی شدن تعدادی از هم وطنان ما خواهد بود که دچار آسیب های اجتماعی می شوند .

مدیر کل زندانهای استان فضای مجازی را یک فرصت و در عین حال تهدید خواند و افزود : نگاه ما باید به فضای مجازی محتاطانه باشد و فرزندان خود را در استفاده از این بستر نظارت کنیم و به آنها آگاهی و آموزش دهیم چرا که آسیب های زیادی در فضای مجازی فرزندان ما را تهدید میکند که نباید از آن غافل شد .

وی تصریح کرد : بی سواد نیز یکی از مهمترین معضلات اجتماعی است و اگر جوانی ترک تحصیل کند مسلما آسیب های اجتماعی بیشتر او را تهدید خواهد کرد.

شایان ذکر است گروه سرود سربازان وظیفه کانون اصلاح و تربیت بیرجند نیز سرودی به مناسبت دهه مبارک فجر اجرا کرد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*