معرفی خدمات اداره کل

خدمات غیر الکترونیکی

 فهرست خدمات اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان خراسان جنوبی

آموزش زندانیان (حرفه آموزی- کلاسیک)
حرفه آموزی : دفتر امور اشتغال و حرفه اموزی زندانهای خراسان جنوبی برای کلیه زندانیان محکوم واجد شرایط(با حداقل سواد خواندن و نوشتن و حبس بالای ۳ ماه)در طول سال با همکاری دستگاه ها و سازمانهای مرتبط دوره های مهارت اموزی با هدف توسعه توانمندی و مهارت های فردی و اجتماعی زندانیان برگزار می نماید.
مدارک لازم جهت ثبت نام در دوره های حرفه اموزی :
۱٫فتوکپی شناسنامه
۲٫فتوکپی کارت ملی
۳٫ یک قطعه عکس ۴*۳
۴٫هزینه ثبت نام به مبلغ ۲۳۰۰۰ ریال(مخصوص دوره های فنی و حرفه ای)
۵٫هزینه صدور گواهینامه به مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال(مخصوص قبول شدگان دوره های فنی و حرفه ای)

ارائه خدمات حمایتی به زندانیان موجود، آزاد شده و خانواده های آنها
خدمات حمایتی مرکز امور خدمات جتماعی و مراقبت بعد از خروج
مددجویان محترم در صورت سکونت در استان خراسان جنوبی می توانند بعد از آزدی از زندان از خدمات حمایتی مرکز مراقبت بعد از خروج این استان به شرح ذیل بهرمند شوید.
مرکز مراقبت بعد از خروج یکی از موسسات اقداما ت تامینی و زیر مجموعه اداره کل زندانهای استان خراسان جنوبی است. مهمترین وظیفه این مرکز حمایت مادی و معنوی و تحت پوشش قرار دادن مددجویان آزاد شده از زندان می باشد.
برنامه ها و کمکهای حمایتی مرکز مراقبت بعد از خروج:
۱-کمکهای مالی مرکز شامل :مساعدت موردی جهت امرارمعاش:هزینه درمان و مسکن و….از طریق معرفی به مراکز حمایتی سطح کشور از قبیل کمیته امدادو بهزیستی و…..
۲- برنامه های حمایتی شامل :اشتغال و کاریابی ،حرفه آموزی –مشاوره های فردی و خانوادگی
۳-خدمات پزشکی شامل :ویزیت-مشاوره پزشکی –ترک اعتیاد-مشاوره بیماریهای پر خطر (هپاتیت –ایدز-بیماریهای مقاربتی و اعتیاد تزریقی )و سایر خدمات حمایتی دیگر میباشد
۴ -اعطای تسهیلات خود اشتغالی به مددجویان متقاضی واجد شرایط از طریق معرفی به بانک عامل
شرایط لازم جهت بهرمند ی مددجویان از تسهیلات اشتغال:
۱-تایید رفتارو اخلاق مددجو درمدت زمان تحمل حبس توسط شورای طبقه بندی زندان
۲-آزادی قطعی مددجواز زندان.
۳-به مددجویانی تسهیلات خود اشتغال تعلق می گیرد که بیشتر از سه ماه تحمل کیفر داشته وهمچنین از آزادی آنان بیش از یکسال نگذشته باشد.
۴-احراز عدم تمکن مالی و صلاحیت اخلاقی مددجو توسط گروه تحقیق.
۵-داشتن کارت پایان خدمت ویا معافیت از خدمت نظام وظیفه برای برادران
۶-مددجویانی که دارای (گواهینامه فنی حرفه ای-جوازکسب-تاییدیه از اتحادیه هستند)در اولویت دریافت تسهیلات اشتغال قرار می گیرند. مدارک لازم جهت تشکیل پرونده:
۱-فرم معرفی به مرکز مراقبت بعد از خروج ۲-کپی کارت پایان خدمت برای برادران
۳ – کپی کارت عکس ۴-کپی کارت ملی ۵-دو قطعه عکس ۴*۳ ۶-کپی شناسنامه ۷-ارائه گواهینامه مهارتهای فنی حرفه ای در صورت دارابودن
خدمات حمایتی انجمن حمایت از زندانیان
هدف از تشكيل انجمن حمايت زندانيان ، كمك مادى و معنوى به خانواده‏هاى بى بضاعت زندانيان كه قادر به اداره زندگى خود نيستند و كمك به زندانيان در مورد اشتغال بعد از خروج از زندان مي باشد.در مورد زندانيان بی بضاعت كه پس از آزادى از زندان مى‏خواهند به موطن خود مراجعت نمايند بايستى رئيس زندان پيش‏نهاد لازم را بعمل آورده موجبات اعزام آنها را به مقصد مورد نظر فراهم سازد هزينه سفر آنها بوسيله اداره زندان يا انجمن حمايت زندانيان تأمين و پرداخت خواهد شد.
ماده ۲۴۳: زندانيان بيمار و بى‏بضاعت كه در حال بيمارى آزاد مى‏شوند بايستى از طريق انجمن‏هاى حمايت زندانيان تا حصول بهبودى و توانائى انجام كار مورد حمايت قرار گيرند و چنانچه از كار افتاده يا معلول باشند با توجه به امكانات انجمن طبق مقررات از آنها حمايت شود.
خدمات قضایی ستاد دیه استان:
یاری رساندن به زندانیان بدهکاران غیربزهکار است.این ستاد برای کمک به افرادی که در جریان ارتکاب جرایم غیرعمد مانند تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی و نیز عدم توانایی در پرداخت نفقه و مهریه‌های معقول و محکومیت مالی در پی صدور چک‌بلا‌محل غیرکلا‌هبرداری در زندان به سر می‌برند، به میدان می‌آید.
مبدأ شناسایی این افراد در زندان‌ها حکم قطعی دادگاه است که پس از آن پرونده مربوط برای آنها تشکیل می‌شود.ستاد در ابتدا مددجوی متقاضی کمک را شناسایی و پس از بررسی و تحقیق برای آزادی وی اقدام می‌کند.
در مرحله تحقیق محققان دو وظیفه مهم برعهده دارند، ابتدا اگر خانواده مددجو و زندانی تا حدی توان مالی داشته باشند همان را به عنوان سرمایه برای آزادی زندانی در اختیار می‌گیرند و سپس سعی می‌کنند رضایت شاکی پرونده را کسب کنند.

ارائه خدمات قضایی به زندانیان

فرآيند اعطای مرخصی به زندانیان محکوم
۱)درخواست مرخصی زندانی
۲)بررسی درخواست در شورای طبقه بندی
۳)بررسی توسط رئیس حوزه قضایی ، دادستان محل و قاضی ناظر زندان در خصوص موارد مذکور در مواد ۲۱۵ و ۲۱۷ و ۲۲۰و ۲۲۱آیین نامه اجرایی سازمان
۴)در صورت موافقت اخذ تأمین مناسب
۵)اعزام زندانی به مرخصی
۶)بازگشت زندانی بدون غیبت
مواد مربوط به مرخصی زندانیان در آیین نامه سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور
‌ماده۲۱۳ـ به منظور کمک به تحکیم مبانی و روابط خانوادگی و اجتماعی زندانیان، رفع مشکلات ضروری فردی، خانوادگی و قضائی، بازتوانی اجتماعی و فراهم نمودن زمینه بازگشت مجدد به جامعه و همچنین مشارکت فعال در برنامه‌های اصلاحی، تربیتی، فرهنگی و ورزشی، حرفه‌آموزی و اشتغال، به زندانیان در چهارچوب مواد مربوط به این فصل مرخصی اعطاء می‌گردد.
‌تبصره ـ اعطای مرخصی به زندانیان به عنوان یک حق تلقی نمی‌گردد و برخورداری از آن موکول به رعایت مقررات زندان و کسب امتیازات لازم می‌باشد.
ماده۲۱۴ـ شرایط اعطای مرخصی:
‌الف) محکومین به حبس تا ۱۵ سال باید حداقل ‌یک ‌ششم‌ از مدت حبس و محکومین بیش از ۱۵ سال و حبس ابد حداقل سه سال از مدت محکومیت خود را سپری کرده باشند. محکومینی که دارای سابقه محکومیت در جرائم عمدی باشند، به ازای هر سابقه محکومیت یک ماه به نصاب مذکور اضافه می‌شود.
‌ب) محکومینی که به لحاظ عدم پرداخت جزای نقدی یا عدم تأدیه محکومیت مالی (موضوع مادتین ۱ و ۲ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی) و یا هر دو در زندان بسر می‌برند، در صورتی که حداقل یک ماه بابت محکومیت مذکور تحمل حبس نموده باشند.
‌ج) کسب حداقل ۲۰۰ امتیاز برای هر نوبت مرخصی با توجه به معیارهای زیر:
۱ـ رعایت مقررات و امور انضباطی در زندان در هر ماه ۱۰ امتیاز
۲ـ همکاری در برقراری نظم و انضباط و پیشگیری از تخلفات داخلی در هر ماه ۲۰ امتیاز
۳ـ همکاری در انجام فعالیت‌های فرهنگی در هر ماه ۱۰ امتیاز
۴ـ اهتمام به شرکت در نماز جماعت و سایر مراسم مذهبی، در هر ماه ۳۰ امتیاز
۵ ـ شرکت در برنامه‌های مربوط به تلاوت، آموزش روخوانی، ترجمه، درک مفاهیم، حفظ قرآن یا نهج‌البلاغه، اخلاق و عقاید، هر برنامه در هر ماه ۲۰ امتیاز
۶ ـ قبولی در آزمون دوره‌های مربوط به روخوانی، ترجمه، درک مفاهیم و حفظ قرآن یا نهج‌البلاغه، اخلاق و عقاید، هر دوره ۳۰ امتیاز
۷ـ شرکت در دوره احکام سطح ۱ و ۲ هر کدام در هر ماه ۱۰ امتیاز
۸ ـ قبولی در آزمون احکام سطح ۱و ۲ هر یک ۳۰ امتیاز
۹ـ شرکت در هر دوره کتابخوانی ۲۰ امتیاز
۱۰ـ حفظ قرآن به ازاء هر جزء ۲۰۰ امتیاز
۱۱ـ انتخاب در جشنواره قرآنی شهرستان، استان و یا کشور و یا کسب رتبه در آن، هر کدام ۱۰۰ امتیاز
۱۲‌ـ اشتغال به تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی هر ماه ۲۰ امتیاز
۱۳ـ قبولی در هر دوره تحصیلی ۳۰ امتیاز
۱۴ـ شرکت در کلاس‌های فرهنگی، هنری و ورزشی در هر ماه ۲۰ امتیاز
۱۵ـ شرکت در هر یک از دوره‌های تربیت معلم، آموزشیاری یا مربیگری درون زندان ۱۰ امتیاز
۱۶ـ اخذ گواهی در هر یک از دوره‌های تربیت معلم، آموزشیاری یا مربیگری ۳۰ امتیاز
۱۷ـ تدریس در هر یک از امور آموزشی، فرهنگی و ورزشی در هر ماه ۲۰ امتیاز
۱۸ـ کسب رتبه در هر یک از جشنواره‌های فرهنگی، هنری یا مسابقات ورزشی اعم از شهرستان، استان یا کشور ۳۰ امتیاز
۱۹ـ پذیرش در دانشگاه ۵۰ امتیاز
۲۰ـ شرکت در کلاس‌های فنی و حرفه‌ای در هر ماه ۱۰ امتیاز
۲۱ـ اخذ گواهی فنی و حرفه‌ای در هر رشته ۵۰ امتیاز
۲۲‌ـ اشتغال به کار در کارگاه‌ها و انجام امور خدماتی داخل زندان در هر ماه ۴۰ امتیاز
۲۳ـ شرکت در دوره مهارت‌های اساسی زندگی هر مهارت ۵ امتیاز حداکثر ۵۰ امتیاز
۲۴ـ اخذ گواهی مربوط به مهارت‌های اساسی زندگی هر مهارت ۱۰ امتیاز حداکثر ۱۰۰ امتیاز
۲۵ـ شرکت در جلسات و کلاسهای مشاوره و روان درمانی هر ماه ۲۰ امتیاز
۲۶ـ ترک کامل اعتیاد به تائید بهداری زندان ۲۰۰ امتیاز
۲۷ـ پرداخت جزای نقدی به ازاء یک‌درصد از مبلغ جریمه ۵ امتیاز
۲۸ـ اخذ رضایت شاکی یا شاکیان حداکثر ۲۰۰ امتیاز(در صورت تعدد شکات میزان امتیازات به تعداد آنها تقسیم خواهد شد.)
۲۹ـ سایر اقدامات و فعالیت‌های پیش‌بینی نشده در این بند به تشخیص شورای طبقه‌بندی ۱۰۰ امتیاز
‌تبصره۱ـ تحصیل هر یک از امتیازات مذکور حسب مورد، منوط به اخذ گواهی از سوی واحدهای ذیربط و تائید رئیس زندان می‌باشد.
‌تبصره۲ـ محکومین ذکور دارای بیش از ۶۰ سال و اناث بیش از ۵۵ سال و همچنین زنان سرپرست خانوار (براساس گواهی مستند) و مادران دارای فرزند کمتر از ده سال و یا افراد دارای سابقه ایثارگری، با کسب حداقل ۱۵۰ امتیاز با رعایت سایر شرایط از مرخصی بهره‌مند می‌گردند.
‌تبصره۳ـ محکومین دارای حبس بیش از ۱۰ سال هرگاه با تلاش فوق‌العاده موفق به کسب ۱۰۰۰ امتیاز گردند به شرط تحمل حداقل یک سال حبس از مرخصی بهره‌مند خواهند شد.
‌تبصره۴ـ کلیه محکومین به استثنای مشمولین ماده ۲۲۱ در صورت ازدواج یا فوت یکی از بستگان درجه یک آنان (پدر، مادر، فرزند، همسر، برادر، خواهر) بدون لحاظ شرایط مذکور در این ماده از یک نوبت مرخصی بهره‌مند می‌گردند.
ماده۲۱۵ـ میزان مرخصی:
الف ـ به محکومین حبس جرائم غیرعمدی و محکومینی که صرفاً به دلیل عدم پرداخت جزای نقدی، دیه و یا محکومیت‌های مالی غیرکیفری در زندان نگهداری می‌شوند در صورت کسب امتیازات لازم به ازای هر دو ماه، سه تا پنج روز مرخصی تشویقی اعطاء می‌گردد.
‌ب ـ به محکومین سایر جرائم که امتیازات لازم را کسب نمایند در صورت فقدان سابقه محکومیت در جرائم عمدی به ازای هر سه ماه و در صورت وجود سابقه محکومیت در جرائم عمدی به ازای هر چهار ماه، سه تا پنج روز مرخصی تشویقی اعطاء می‌گردد.
‌ج ـ زنان سرپرست خانوار و مادران دارای فرزند کمتر از ده سال در صورت کسب امتیازات لازم و فقدان سابقه عمدی محکومیت به ازای هر دو ماه سه تا پنج روز مرخصی تشویقی اعطاء می‌گردد.
‌د ـ کسب امتیاز بیشتر از سقف تعیین شده، موجب تمدید مرخصی تشویقی برای زندانیان محکوم در پایان هر دوره مرخصی خواهد بود. تعیین مدت تمدید مرخصی به عهده شورای طبقه‌بندی بوده و در هر صورت نباید این مدت بیشتر از سقف مرخصی در هر دوره باشد.
‌ه‍ ـ چنانچه فاصله محل سکونت زندانی تا محل تحمل کیفر وی بیش از صد کیلومتر باشد، به تشخیص شورای طبقه‌بندی و به تناسب فاصله راه بین یک تا چهار روز برای ایاب‌وذهاب به مدت مرخصی افزوده خواهد شد.
ماده۲۱۶ـ محکومینی که بنا به تشخیص پزشک زندان نیاز به بستری شدن در مراکز درمانی خارج از زندان را دارند بدون در نظر گرفتن شرایط مذکور در ماده ۲۱۴ می‌توانند برای یک دوره معالجه، جهت بستری‌شدن از مرخصی استفاده نمایند و در صورت نیاز به ادامه بستری بیش از یک ماه بنا به تشخیص بیمارستان و تائید پزشکی قانونی قابل تمدید است در این صورت باید تاریخ و محل بستری مشخص گردد تا در صورت لزوم از طرف یگان حفاظت زندان بازدید و سرکشی بعمل آید.
ماده۲۱۷ـ اعطای مرخصی به محکومین، موکول به تصویب شورای طبقه‌بندی زندان و اخذ تأمین مناسب توسط مقام قضایی مربوطه می‌باشد. اخذ تأمین و اقدامات مربوط به آن با التفات به رأی وحدت رویه شماره ۶۸۰ مورخ ۲۵ / ۵ / ۱۳۸۴ هیأت عمومی دیوان عالی کشور از هر حیث تابع احکام مربوط به قرارهای تأمین در قانون آئین دادرسی کیفری می‌باشد.
‌تبصره ـ تأمین مأخوذه برای اعطاء مرخصی محکومین، حسب مورد پس از تفهیم به زندانی یا وثیقه‌گذار و یا کفیل برای مرخصی‌های بعدی نیز دارای اعتبار بوده و ملاک عمل می‌باشد.
ماده۲۱۸ـ دادستان محل و یا رئیس حوزه قضایی بخش که عهده‌دار وظایف دادستان می‌باشد می‌توانند با رعایت شرایط پیش‌بینی شده در این فصل با اخذ تأمین مناسب رأساً نسبت به اعطای مرخصی اقدام نمایند.
ماده۲۱۹ـ شورای طبقه‌بندی موظف است ضمن بررسی پرونده شخصیت رفتاری محکومین، چنانچه باقیمانده حبس آنها حداکثر معادل ‌یک‌ دهم‌ کل محکومیت آنان بوده مشروط بر اینکه مدت مزبور از شش ماه تجاوز ننماید، با در نظر گرفتن وضعیت جسمانی یا معیشت خانواده، اصلاح‌پذیری، شخصیت محکوم و لحاظ امتیازات مکتسبه و در صورت استحقاق با اخذ تعهد کتبی و بدون اخذ تامین نسبت به اعطای مرخصی به‌آنان اقدام نماید.
ماده۲۲۰ـ در مواقع اضطراری و بروز حوادث غیرمترقبه متهمین و محکومینی (که واجد شرایط اعطای مرخصی نمی‌باشند) می‌توانند بنا به تشخیص شورای طبقه‌بندی و موافقت قاضی مجری حکم یا رئیس حوزه قضایی و یا مقام بازداشت‌کننده حداکثر به‌مدت ۱۲ ساعت در روز به صورت تحت‌الحفظ به مرخصی اعزام گردند.
ماده۲۲۱ـ مستثنیات اعطای مرخصی:
محکومین زیر از شمول اعطای مرخصی مستثنی می‌باشند:
‌الف ـ محکومین جرائم سرقت مسلحانه و یا مقرون به آزار، ربودن مال دیگری از طریق کیف‌زنی، جاسوسی، اقدام علیه امنیت کشور، آدم‌ربائی، جرائم باندی و سازمان یافته، تجاوز به عنف، دائرکردن مراکز فساد و فحشاء، اسیدپاشی، اخلال در نظام اقتصادی، ورود، تولید، توزیع و فروش مشروبات الکلی، قاچاق مسلحانه و یا عمده مواد مخدر و روانگردان‌ها.
ب ـ محکومین دارای سه سابقه محکومیت به ارتکاب همان جرم.
‌ج ـ محکومینی که به شرارت مشهورند.
‌د ـ محکومین به قصاص و اعدام.
‌تبصره۱ـ منظور از قاچاق عمده مواد مخدر و روانگردان‌ها مواردی است که مجازات قانونی جرم حبس ابد یا اعدام باشد.
‌تبصره۲ـ اعطای مرخصی به محکومین جرائم سرقت در ایام نوروز ممنوع می‌باشد.

ماده۲۲۲ـ محکومین مذکور در ماده فوق به جز محکومین به قصاص و اعدام در صورت کسب امتیازات مندرج در ماده ۲۱۴ و پس از تحمل ۲/۱ (یک‌دوم) از مدت محکومیت خود با تائید دادستان مربوط می‌توانند از مرخصی استفاده نمایند.
تبصره ـ مدت تحمل اولیه در مورد محکومین به حبس ابدی که مشمول ماده ۲۲۱ می‌باشند معادل ۱۰ سال خواهد بود.
ماده۲۲۳ـ چنانچه زندانیان مشمول ماده ۲۲۱ و نیز محکومین حبسهای بیش از ده سال به مرخصی اعزام شوند لازم است مراتب حسب مورد توسط مقام اعطاءکننده مرخصی، به یگانهای انتظامی مربوطه اعلام تا به نحو مقتضی تحت مراقبت و نظارت قرار گیر
ماده۲۲۴ـ زندانیان محکومی که به هر دلیل واجد شرایط لازم برای برخورداری از مرخصی نباشند در مواقع اضطراری و یا خاص به پیشنهاد شورای طبقه‌بندی و موافقت دادستان محل می‌توانند از یک نوبت مرخصی بهره‌مند شوند.
ماده۲۲۵ـ مدت مرخصی زندانیان جزء مدت محکومیت آنان محسوب گردیده، لیکن در صورت غیبت، ایام غیبت جزء مدت محکومیت احتساب نمی‌گردد و چنانچه زندانی پس از اعطای مرخصی غیبت نماید علاوه بر مجازات قانونی برای بار اول به مدت ۶ ماه و برای بار دوم یک سال و برای نوبت سوم تا پایان مدت محکومیت از مرخصی محروم خواهد شد و در صورتی که زندانی پس از پایان مرخصی به زندان مراجعت ننماید و توسط مأمورین دستگیر و تحویل زندان شود تا پایان مدت محکومیت از مرخصی محروم خواهد شد.
تبصره ـ چنانچه غیبت زندانی به تائید دادستان محل، رئیس حوزه قضایی بخش که عهده‌دار وظایف دادستان می‌باشد و یا شورای طبقه‌بندی، موجه تشخیص داده شود، زندانی غائب از مرخصی مشمول حکم این ماده نخواهد بود.
ماده۲۲۶ـ زندانیانی که در حین مرخصی و یا اشتغال خارج از زندان مرتکب جرم عمدی می‌شوند، برای بار اول تا یک سال و برای بار دوم تا دو سال و برای بار سوم تا سه سال از مرخصی محروم خواهند شد.
ماده۲۲۷ـ دادستان یا شورای طبقه‌بندی می‌توانند برای زندانیانی که به مرخصی اعزام می‌شوند تکالیفی از قبیل معرفی نوبه‌ای به مراجع انتظامی، عدم حضور در برخی از اماکن در حین مرخصی مقرر دارد و چنانچه زندنیان دستورات صادره را رعایت ننمایند، باقیمانده مرخصی آنان ملغی و از یک نوبت مرخصی بعدی محروم خواهند شد.
ماده۲۲۸ـ چنانچه زندانی در خاتمه مدت مرخصی به زندان مراجعه ننماید، رئیس زندان باید ضمن اقدام لازم برای دستگیری زندانی و عودت وی به زندان مراتب غیبت را بلافاصله برای تشریفات مربوط به ضبط تأمین مأخوذه به مقام قضایی مربوط اعلام نماید. مقام قضایی ذیربط نیز باید نتیجه اقدامات مربوط به ضبط تأمین مأخوذه را برای درج در پرونده به زندان منعکس نماید.

(( فرآيند اعمال تخفیف مجازات موضوع ماده ۴۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری))

ماده ۴۴۲- در تمام محكوميت‌هاي تعزيري در صورتي كه دادستان از حكم صادره درخواست تجديدنظر نكرده باشد، محكومٌ‌عليه مي‌تواند پيش از پايان مهلت تجديدنظرخواهي با رجوع به دادگاه صادركننده حكم، حق تجديدنظرخواهي خود را اسقاط يا درخواست تجديدنظر را مسترد نمايد و تقاضاي تخفيف مجازات كند. در اين‌صورت، دادگاه در وقت فوق‌العاده با حضور دادستان به موضوع رسيدگي و تا يك چهارم مجازات تعيين شده را كسر مي‌كند. اين حكم دادگاه قطعي است.

اشتغال زندانیان

اشتغال : در راستای کمک به توان مند سازی ،ایجاد درامد و کمک به معیشت خانواده و پر کردن اوقات فراغت زندانیان در داخل و خارج زندان گارگاه هایی با همکاری بنیاد تعاون زندانیان راه اندازی گردیده که زندانیان واجد شرایط و علاقه مند می توانند پس از شرکت در کلاسهای حرفه اموزی و کسب مهارت های لازم در انجا مشغول فعالیت شوند

مدارک لازم جهت اشتغال در کارگاه ها :
۱٫در خواست شخصی زندانی
۲٫طرح درخواست در شورای طبقه بندی
۳٫اعزام به کارگاه های اشتغال در صورت موافقت شورای طبقه بندی

مبادله زندانیان
در خصوص مبادله زندانیان اتباع افغانستان در سال ۱۳۹۵ مکاتباتی از سوی سازمان زندانها و قوه قضائیه در خصوص ارسال اسامی و مدارک و درخواست زندانیان اتباع افغانستان که متقاضی مبادله با کشور متبوع خود می باشند صورت پذیرفت ومشخصات و مدارک ارائه شده آنان به سازمان زندانها جهت طرح در کارگروه قوه قضائیه که با حضور نماینده دولت افغانستان، نماینده وزارت امور خارجه و نماینده سازمان زندانها در قوه قضائیه تشکیل می گردد ارسال شده است و در دست پیگیری می باشد.
ملاقات زندانیان با خانواده
زمان ملاقات زندانیان زندان مرکزی بیرجند چه روزهایی است؟
زمانبدنی ملاقات زندان مرکزی به شرح زیر می باشد
روز های ملاقات
همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۴:۰۰ بجز ایام تعطیل :
شنبه :اندرزگاه ۱۰۱
یکشنبه: اندرزگاه ۱۰۴و۱۰۵
دوشنبه: اندرزگاه۱۰۳
سه شنبه: اندرزگاه۱۰۲
چهارشنبه : اندرزگاه ۱۰۶،۱۰۷ ، نظام و سلامت
پنجشنبه: اندرزگاه به اندرزگاه

مدت زمان ارائه خدمات با احتساب زمان ملاقات دو ساعت می باشد .

————

شرایط ملاقات چیست؟
هر مددجو می تواند از امتیاز ملاقات استفاده نماید به شرط دارد بودن حسن اخلاق و رفتار مددجو در طول مدت اقامت در زندان
شرایط ملاقات کننده(خانواده زندانی):
همرا داشتن مدارک شناسایی شناسنامه یا کارت ملی
رعایت جدول ملاقات
بستگان درجه یک : پدر ،مادر ،برادر،خواهر ،همسر ، فرزند
سایر بستگان می توانند بشرط داشتن دستور از قاضی ناظر زندان ، قاضی پرونده و رییس زندان از ملاقات بهره مند شوند
پذیرش و نگهداری فیزیکی یا مراقبت الکترونیکی زندانیان

پذیرش زندانیان صرفا با معرفی نامه مقام محترم قضائی و به صورت حضوری در محل زندان صورت میگیرد .

Print Friendly, PDF & Email