خدمات ارزنده شورای های حل اختلاف در راستای ایجاد صلح و سازش در زندان مرکزی بیرجند

به گزارش روبط عمومی زندان مرکزی بیرجند: در راستای تحقق اهداف قوه قضاییه و اجرای عدالت، شوراهای حل اختلاف زندان نیز ، زمینه ساز بستر‌های مناسب در زمینه ایجاد صلح و سازش در موارد ارجاعی بوده است.
 محمد میامی رئیس شورای حل اختلاف ویژه زندان  گفت: در شش ماهه  نخست سال ۹۸ تعداد ۷۶ جلسه در شورای حل اختلاف زندان شهرستان بیرجند برگزار گردید که از این تعداد ۴۷ مورد منتهی به صلح و سازش گردیده است. لازم به ذکر است تعداد ۵ نفر از زندانیان بطور مستقیم با برگزاری این جلسات از پرونده مورد نظر آزاد و مابقی سازشها منجر به عدم شکایت و تشکیل پرونده در مراجع قضایی و یا موجب تسهیل درآزدی زندانیان شده است.
حسن علی پورمدیر زندان مرکزی بیرجند نیز با اشاره به نقش مثبت شوراهای حل اختلاف گفت: شورا‌های حل اختلاف نقش بسزایی درصلح و سازش دارند و تلاش در اجرای گسترش فرهنگ صلح و سازش نیازمند استمرار این حرکت ارزشمند است.
وی اضافه کرد: بخش بزرگ جلوگیری از اطاله دادرسی و کاهش پرونده‌های دادگستری در سخنان حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به صلح و سازش مربوط می‌شود و رئیس دستگاه قضا تاکید دارد که مردم به صلح و سازش سفارش شوند و رسیدگی‌ها نیز بر محور صلح و سازش صورت گیرد تا شاهد کاهش ورود پرونده‌ها به دستگاه قضایی و افزایش پرونده‌های مختومه باشیم.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*