« خاطره خوانی انقلاب » در زندان فردوس

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان فردوس ، در نهمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی ، کارگاه خاطره خوانی با حضور زندانیان و مسئولین قسمت های زندان این شهرستان برگزار و مورد استقبال زندانیان واقع گردید .

علیرضا دهقانی رئیس اداره زندان شهرستان فردوس در تشریح این خبر گفت : فرهنگ ایثار و شهادت ، فرهنگی است غنی و پویا که نمی توان از نقش سازنده آن در اصلاح رفتار انسانها غافل شد .

وی ادامه داد : حتی وقتی که به مطالعه آثار ، نوشته ها و خاطرات مکتوب مبارزین انقلابی مراجعه می کنیم ، تاثیرگذاری آن را بر مخاطب می توان شاهد بود به نحوی که گاهی همین اثر می تواند در تغییر سرنوشت یک فرد موثر واقع شود .

این مقام مسئول افزود : مطالعه یک کتاب ، نشریه یا خاطرات مکتوب مبارزین انقلاب و رزمندگان دفاع مقدس ، اثر فراوانی بر مخاطب می گذارد چون با فردی ارتباط برقرار می کند که عمق واقعه را حس کرده و جالبتر این که او را از نزدیک می بیند و با او ارتباط برقرار می کند .

رئیس زندان شهرستان فردوس در ادامه افزود : خاطره خوانی و بازخوانی خاطرات انقلاب و همه کسانی که جانفشانی کردند و از حریم قرآن دفاع نمودند ؛ می تواند بر روحیه دینی و معنوی زندانیان تاثیرگذار باشد .

حجت الاسلام محمد دهقان مسئول فرهنگی زندان شهرستان فردوس هم در تشریح این خبر گفت : با هدف تجلیل از جایگاه همه کسانی که به نحوی در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشته اند و پاسداشت یاد و خاطر آنان ، کارگاه « خاطره خوانی » در زندان این شهرستان برگزار گردید .

وی با اشاره به برگزاری کارگاه خاطره خوانی ، از تاثیرگذاری مفاهیم مربوط به خاطرات انقلابی بر روحیه مخاطبان خبر داد و افزود : در هنگام بیان خاطرات ، تاثیرگذاری بیان مخاطب بر روحیه زندانیان کاملا محسوس است و این اثرگذاری ، نشان از تعهد هر شخص به دین ، ناموس و مملکتی که در آن زندگی می کند ، دارد .

مسئول فرهنگی زندان شهرستان فردوس ادامه داد : در این کارگاه فرهنگی ، اعتقادی که با حضور زندانیان همراه بود، یکی از زندانیان به بیان خاطرات خود در زمان مبارزه با رژیم ستمشاهی پرداخت که مورد استقبال دیگر زندانیان قرار گرفت .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*