حجت الاسلام حمیدی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی: ۱۵۵ زندانی جرائم غیرعمد استان چشم انتظار کمک خیران

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی رئیس کل دادگستری استان در جلسه هیات امنای ستاد دیه گفت: بیشتر زندانیان جرائم غیرعمد استان را محکومان مالی تشکیل می دهند .

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی با بیان اینکه ۷ پرونده با میزان بدهی ۱۵ میلیارد و ۲۹۸ میلیون و ۴۳ هزار ریال  در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت، افزود: از این مبلغ در صورت موافقت معادل ۴ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال  از طریق تسهیلات بانکی و ۶۸ میلیون ریال از محل منابع ستاد دیه استان و ۲ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال  از طریق ستاد دیه کشور پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه بدهکاری این زندانیان جرائم غیرعمد در زمینه های بدهی مالی و مهریه بود، گفت: در جلساتی که اعضای ستاد دیه و مددکاران زندان با شاکیان این پرونده ها داشتند، موفق به گذشت رضایتمندانه شاکیان پرونده به میزان۸۶۰ میلیون و ۴۳ هزار ریال شدند.

هاشمی مدیر کل زندانهای استان نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه زندانیان جرایم غیر عمد بزهکار نیستند بلکه بدهکارند گفت:این زندانیان با توجه به اینکه دَینی بر ضمه دارند، نمی توانند از ظرفیت های قانونی مانند عفو ، آزادی مشروط،و… در جهت آزادی استفاده کنند و از طرفی بدهکاری آنان از طریق بیت المال نیز قابل پرداخت نیست و لذا چشم انتظار کمک مردم نوع دوست استان و کشور هستند .

مدیر کل زندانهای استان افزود : جلسات هیات امنای ستاد دیه به صورت مستمر با هدف آزادی زندانیان جرایم غیر عمد برگزار میگردد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*