«جهش تولید» در زندان‌ها| از اشتغال ۱۴۰۰ زندانی تا راه‌اندازی بزرگ‌ترین مجتمع پرورش شترمرغ در خراسان جنوبی

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان‌جنوبی از بازداشتگاه عمومی بیرجند و زندان مرکزی بیرجند بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید گفت: در استان یک هزار و ۴۰۰ زندانی شاغل هستند که از این تعداد ۷۲۰ نفر اشتغال مولد دارند.

هاشمی با اشاره به ورودی زندان‌های استان طی سه ماه نخست امسال، مطرح کرد: طی این مدت یک هزار و ۳۰۱ نفر وارد زندان‌های خراسان‌جنوبی شدند و ۵۰۹ نفر نیز تعداد آزادی زندانیان محکوم استان در این مدت بودند.

آزادی ۸۲ زندانی جرائم غیرعمد در سال گذشته

وی با یادآوری اینکه در سال گذشته در مجموع ۸۲ زندانی جرائم غیرعمد با بدهی ۱۲.۵ میلیارد تومان آزاد شدند، گفت: از ابتداس امسال نیز ۱۷ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد خراسان‌‌جنوبی با بدهی سه میلیارد و ۵۶۴ میلیون تومان از زندان آزاد شدند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان‌جنوبی اضافه کرد: از این میزان بدهی، دو میلیارد و ۴۴۴ میلیون تومان توسط شاکیان بخشیده شد و ۱۱۹ میلیون تومان کمک ستاد دیه استان و ۲۰۷ میلیون تومان نیز کمک ستاد دیه کشور بود.

هم‌‎اکنون ۱۲۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان وجود دارند که ۲۹ میلیارد تومان برای آزادی آنان نیاز است

هاشمی با اعلام اینکه هم‌‎اکنون ۱۲۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان وجود دارند که ۲۹ میلیارد تومان برای آزادی آنان نیاز است، عنوان کرد: مردم خیر و نوع‌دوست می‌توانند کمک‌های خود را برای رهایی این افراد از بند به شماره حساب ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۰۹۳۹۸ ستاد دیه خراسان‌‌جنوبی واریز کنند.

وی از برگزاری ۱۳۰ دوره آموزشی اشتغال و کارآموزی برای زندانیان استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: یک هزار و ۹۶۹ نفر در آزمون‌های این دوره‌ها پذیرفته و گواهینامه فنی و حرفه‌ای دریافت کردند.

در خراسان‌جنوبی یک هزار و ۴۰۰ زندانی شاغل هستند که از این تعداد ۷۲۰ نفر اشتغال مولد دارند

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در خراسان‌جنوبی یک هزار و ۴۰۰ زندانی شاغل هستند که از این تعداد ۷۲۰ نفر اشتغال مولد دارند، افزود: سال گذشته زندان‌های خراسان‌‌جنوبی بیش از دو میلیارد تومان به مددجویان شاغل حقوق پرداخت کرده است.

هاشمی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال زندانیان، مطرح کرد: در راستای توسعه اشتغال زندانیان در حال حاضر بزرگترین مزرعه پرورش شتر مرغ شرق کشور در زندان مرکزی بیرجند، مزارع کشاورزی، گلخانه، پرورش دام سبک ، پرورش شتر در بیرون از زندان، کارگاه‌های اشتغال و حرفه‌آموزی مجهز در رشته‌های مختلف فعال است.

وی هدف از حرفه‌آموزی به زندانیان را ایجاد اشتغال پایدار برای آن‌ها پس از آزادی دانست و توضیح داد: ۳۰۰ هکتار زمین کشاورزی برای زندانیان تهیه شده که به کشت و کار مشغول هستند و همچنین هفت هزار متر زمین برای گلخانه در نظر گرفته شده که از این میزان چهار هزار متر مسقف شده و تعدادی از زندانیان در این گلخانه‌ها مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان‌جنوبی از فعالیت فاز نخست خدمات رفاهی و خودرویی حامی با زیربنای دو هزار و ۷۰۰ مترمربع خبر داد و گفت: این مجتمع در حاشیه جاده مواصلاتی تهران- کرمان- شیراز واقع شده و دارای خدماتی نظیر نمازخانه، رستوران، پمپ بنزین، استراحتگاه، بازارچه صنایع‌دستی و فروش تولیدات زندانیان استان است.

راه‌اندازی بزرگ‌ترین مجتمع پرورش شتر مرغ شرق کشور

در زندان بیرجند ۲۰ هکتار برای پرورش شترمرغ در نظر گرفته‌ایم که بزرگ‌ترین پرورش شترمرغ شرق بوده و آموزش زندان‌های کشور بر عهده خراسان‌جنوبی است

هاشمی با اشاره به اجرای طرح توسعه بزرگ‌ترین مجتمع پرورش شترمرغ شرق در زندان بیرجند، مطرح کرد: در زندان بیرجند ۲۰ هکتار برای پرورش شترمرغ در نظر گرفته‌ایم که بزرگ‌ترین پرورش شترمرغ شرق بوده و آموزش زندان‌های کشور بر عهده خراسان‌جنوبی است.

وی افزود: در حال حاضر ۸۲۰ قطعه شترمرغ شامل ۱۲۶ قطعه مولد، ۲۸ قطعه پیش مولد، ۲۶۸ قطعه پرواری و ۳۹۸ قطعه جوجه یک روزه تا یک ماه در این مجتمع وجود دارد.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان‌جنوبی در پایان خاطرنشان کرد: طرح توسعه پرورش شتر مرغ به مساحت حدود ۱۰ هکتار در دستور کار قرار دارد و  تعداد ۹۰ قطعه شترمرغ مولد به این مجتمع پرورش شترمرغ اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content